Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Заходи в рамках міжнародного проєкту «Мережа пам’яті» в краєзнавчому музеї м. Охтирка

insidethegates20 лютого у музеї гостинно відкрив свої двері кіноклуб "DOCUпанорама". Глядачами були представники єврейської громади міста, охтирчани. До перегляду було запропоновано фільм "Безголосся" режисерок Анни Малахової та Анни Дорожко, історичний консультант проєкту - Андрій Усач. Цей фільм про Голокост і про культуру пам'яті. Голоси з минулого і сучасного розповідають про події Голокосту в Турці. Це фільм про трагедію євреїв і українців - Праведників світу. Модератор кіноклубу Людмила Міщенко наголосила на важливості збору свідчень, фіксації подій про Голокост на Охтирщині. Фільм не залишив нікого байдужим. Тривало довге обговорення. 

Разом розглянули музейні експонати: фрагменти священної Тори, які зберігаються у колекції Охтирського краєзнавчого музею, і були передані у 1929 році з Охтирської Синагоги. Рядки з Тори зачитав та переклав Михайло Бєлєнецький.
Познайомилися з виставкою «Захистимо пам’ять: захист і меморіалізація місць масових поховань часів Голокосту». Виставку підготували фонд «Меморіал вбитих євреїв Європи» (Берлін) у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту (Київ) та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, реалізували в рамках міжнародного проєкту «Мережа пам’яті».
Охтирчанин Олександр Федорович Бичко (1946 року народження) передав до музею жорна з родини свого прадіда Кіндрата Бичка, які передавалися в родині з покоління в покоління. Привезені прадідом з Запоріжжя. 

Дякуємо Збройним Силам України!🇺🇦

Докладно про виставку

Останні Новини

Дивитися всі

Top