Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту 2007

 

27 січня 2007 року Київська гімназія східних мов разом з Українським центром вивчення історії Голокосту провела Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, що проводиться в багатьох європейських країнах, після рішення ООН в листопаді 2005 року про збереження пам'яті про Голокост, дослідження та викладання цієї теми заради не повторення масових геноцидів в історії людства. 
На Меморіальному дні в гімназії були присутні викладачі та учні шкіл Києва, Білої Церкви та Броварів, також науковці, співробітники Українського центру вивчення історії Голокосту, представники Фонду історичних відеодокументів з Університету Південної Каліфорнії (США). Викладачі та учні підготували та прочитали тексти, уривки зі щоденників, вірші відомих авторів, які думали та писали про трагедію євреїв в роки нацизму. Були прочитані уривки зі щоденників Анни Франк, Давида Рубиновича, Хани Вейман, Паула Фрідмана, лист Віарда Равелінга Володимиру Янкелевичу, тексти та вірші Василя Гроссмана, Іллі Еренбурга, Пауля Целана та інших авторів. Також в рамках Меморіального Дня учасники подивилися фільм Сергія Буковського "Назви ім'я своє", який побудований на спогадах тих, що пережили Катастрофу та мали можливість взяти участь у дискусії з проблем, які пролунали у фільмі. Це була перша в Україні публічна дискусія з приводу фільму "Назви ім'я своє", презентація якого відбулася у Києві в жовтні 2006 року за участі Стівена Спілберга. Для тих хто взяв участь в Міжнародному дні пам'яті Голокосту, він запам'ятався надовго, і, можливо змусив замислитись над цінністю людського життя.

Останні Новини

 • Вплив війни та російської агресії проти України на дослідження Голокосту

  28 листопада 2022 року керівник Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський виступив онлайн на засіданні Академічної Робочої групи (Academic Working group) Міжнародного альянсу з дослідження, викладання та збереження пам’яті про жертви Голокосту (International Holocaust Remembrance Alliance - IHRA), яке проходило в Ґетеборзі (Швеція).

  [Докладніше]
 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top