Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Встановлення перших «каменів спотикання» в Києві Проєкт "Один камінь, одне життя - 80 каменів спотикання для Києва»

insidethegatesПротягом 30 вересня-8 жовтня 2021 року з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру  Український центр вивчення історії Голокосту разом з партнерами відкрив перших 10 «каменів спотикання» для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру. Камені були відкриті киянам, євреям і неєвреям, тим хто був вбитий нацистськими окупантами, тим хто врятувався і тим, хто рятував.

Проєкт став можливим завдяки підтримки Посольства Німеччини в Україні, КМДА а головне – командам учасників, що досліджували біографії. Це вчителі, учні, студенти навчальних закладів України, що зголосилися працювати в проєкті.

Запис прес-конференції

Відкриття каменю спотикання Людмилі Ткач, 30 вересня 2021р.

Відкриття каменю спотикання Діні Левіної, 1 жовтня 2021 р.

Відкриття каменю спотикання Василю Михайловському, 4 жовтня 2021 р.

Відкриття каменю спотикання Яківу Винокуру, 4 жовтня 2021 р.

Відкриття каменю спотикання о. Олександру Вишнякову, 4 жовтня 2021 р.

Відкриття каменю спотикання Рахіль Козирі, 5 жовтня 2021 р.

Відкриття каменю спотикання Іді Цейтлін, 5 жовтня 2021 р.

Відкриття каменю спотикання Раїсі Майстренко, 5 жовтня 2021 р.

Відкриття каменю спотикання Діні Пронічевій, 7 жовтня 2021 р.

Відкриття каменю спотикання Георгію Бріфу, 8 жовтня 2021 р.

Останні Новини

 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top