Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Проект з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобіїАнонс нового проекту 
Проект з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії

Український центр вивчення історії Голокосту радий оголосити про початок нового проекту в сфері протидії антисемітизму, ромофобії, упередженням та ворожнечі.

Цей проект має сприяти поширенню серед вчителів історії та гуманітарних дисциплін українських шкіл методичних рекомендацій та кращих практик з протидії означеним формам ворожнечі. За допомогою вже відомих та нових посібників, готових практичних занять та спеціально розроблених методик, ми обміняємося досвідом з протидії ненависті та упередженням в сучасному українському суспільстві.

Проект має за мету:

  • Розробити та апробувати під час семінарських зустрічей освітні та методичні матеріали з протидії антисемітизму, ксенофобії та ромофобії;
  • Використати в освітній програмі вже набутий досвід УЦВІГу та інших партнерських організацій;

  • Обмінятися досвідом з освітянами, відповідальними за професійну (пере)підготовку вчителів, надати їм необхідні методичні матеріали та літературу, узгодити можливості її використання у роботі;

  • Обговорити програмне та змістовне включення згаданих тем до програм професійної (пере)підготовки вчителів середньої школи;

  • Забезпечити контакти між державними та недержавними організаціями, котрі займаються освітою вчителів, сприяти взаємному обміну досвідом та матеріалами між такими організаціями, проведенню спільних освітніх заходів;

  • Залучити до зустрічей представників ромської та єврейської громад, сприяти встановленню ближчих контактів між різними громадами на місцевому та загальноукраїнському рівні.

Перший етап нового проекту складатиметься з двох семінарів, пройде у Києві попередньо у вересні та жовтні 2016 року. До участі буде запрошено методистів історії та суспільних дисциплін обласних інститутів післядипломної освіти (перший семінар, один представник від кожного ІППО) та методистів з міських департаментів освіти обласних центрів країни (другий семінар, один представник від кожного обласного центру).

На другому етапі протягом 2016-2017 рр. учасники обох семінарів зможуть за підтримки УЦВІГ замовити проведення подібних заходів для вчителів своєї області/ свого міста.

Втілення проекту та семінарів стало можливим завдяки підтримці німецької Фундації «Пам'ять, Відповідальність, Майбутнє» (Stiftung „Erinnerung, Verantwortung, Zukunkft“ - http://www.stiftung-evz.de ).

Реєстрація учасників перших двох семінарів розпочнеться після 15 серпня 2016 року, про що буде повідомлено окремо на веб-сайті та у Фейсбук-групі Українського центру вивчення історії Голокосту.

Щиро чекаємо на перші зустрічі з колегами та сподіваємося на зацікавленість майбутніх учасників проекту!

Останні Новини

Дивитися всі

Top