Проект з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії
Анонс нового проекту
Проект з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії
Український центр вивчення історії Голокосту радий оголосити про початок нового проекту в сфері протидії антисемітизму, ромофобії, упередженням та ворожнечі.
Цей проект має сприяти поширенню серед вчителів історії та гуманітарних дисциплін українських шкіл методичних рекомендацій та кращих практик з протидії означеним формам ворожнечі. За допомогою вже відомих та нових посібників, готових практичних занять та спеціально розроблених методик, ми обміняємося досвідом з протидії ненависті та упередженням в сучасному українському суспільстві.
Проект має за мету:
- Розробити та апробувати під час семінарських зустрічей освітні та методичні матеріали з протидії антисемітизму, ксенофобії та ромофобії;
-
Використати в освітній програмі вже набутий досвід УЦВІГу та інших партнерських організацій;
-
Обмінятися досвідом з освітянами, відповідальними за професійну (пере)підготовку вчителів, надати їм необхідні методичні матеріали та літературу, узгодити можливості її використання у роботі;
-
Обговорити програмне та змістовне включення згаданих тем до програм професійної (пере)підготовки вчителів середньої школи;
-
Забезпечити контакти між державними та недержавними організаціями, котрі займаються освітою вчителів, сприяти взаємному обміну досвідом та матеріалами між такими організаціями, проведенню спільних освітніх заходів;
-
Залучити до зустрічей представників ромської та єврейської громад, сприяти встановленню ближчих контактів між різними громадами на місцевому та загальноукраїнському рівні.
Перший етап нового проекту складатиметься з двох семінарів, пройде у Києві попередньо у вересні та жовтні 2016 року. До участі буде запрошено методистів історії та суспільних дисциплін обласних інститутів післядипломної освіти (перший семінар, один представник від кожного ІППО) та методистів з міських департаментів освіти обласних центрів країни (другий семінар, один представник від кожного обласного центру).
На другому етапі протягом 2016-2017 рр. учасники обох семінарів зможуть за підтримки УЦВІГ замовити проведення подібних заходів для вчителів своєї області/ свого міста.
Втілення проекту та семінарів стало можливим завдяки підтримці німецької Фундації «Пам'ять, Відповідальність, Майбутнє» (Stiftung „Erinnerung, Verantwortung, Zukunkft“ - http://www.stiftung-evz.de ).
Реєстрація учасників перших двох семінарів розпочнеться після 15 серпня 2016 року, про що буде повідомлено окремо на веб-сайті та у Фейсбук-групі Українського центру вивчення історії Голокосту.
Щиро чекаємо на перші зустрічі з колегами та сподіваємося на зацікавленість майбутніх учасників проекту!
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
«Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
27 січня 2023 року у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в приміщенні Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України відбудеться ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
[Докладніше] -
Круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.
15 січня 2023 року Центр дослідження міжетнічних відносин проводить круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.” Агресія Росії проти України в 2014 році, продовжена повномасштабною війною у лютому.
[Докладніше] -
Exodus-2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни
Київська міська єврейська громада за підтримки німецької фундації EVZ та інших партнерів запрошує Вас стати учасниками проекту Exodus-2022
Вперше після Другої світової війни та утворення держави Ізраїль у світі з'явилися десятки тисяч єврейських біженців. Для деяких із них це друга евакуація - перша була 1941-го від нацистів, друга - навесні 2022-го від росіян. Проєкт пропонує цикл відео зустрічей із цими двічі біженцями та Holocaust survivors, готовими поділитися своїми дивовижними історіями з двох епох.
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 4 (72), жовтень–грудень, 2022 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 4 (72),жовтень–грудень, 2022 р.
[Докладніше] -
Ми дякуємо Вам, що були поруч цього року!
Дорогі друзі й подруги, колеги й колежанки!
[Докладніше]
Маємо велику честь привітати Вас з усіма новорічними святами! Цей найважчий рік нашої сучасної історії, час повномасштабного вторгнення російського ворога на українську землю, ми пережили разом. УЦВІГ разом з Вами продовжив наукову та освітню діяльність на благо наших колег та учнів.