Публічна дискусія: «Український націоналізм та євреї (1920-1950-ті рр.)»
Сьогодні одним з важливих викликів для українського суспільства залишається порозуміння зі складними сторінками минулого. Історія українсько-єврейських стосунків в міжвоєнний час, подіях Другої світової війни та перші повоєнні роки, сповнена багатьох міфів і частіше є предметом політичних дебатів та ідеологічних суперечок, ніж дискусій професійних істориків. Як слушно зауважив Олександр Зайцев: «Між міфами неможлива дискусія, можлива лише війна». Тож, метою заходу є фахове обговорення проблеми стосунків українського націоналізму до євреїв в декларативному та практичному вимірах. Організатори сподіваються, що дискусія стане початком для більшої ініціативи українських дослідників з вивчення, обговорення та осмислення проблеми.
Учасники дискусії: Володимир В’ятрович, Олександр Зайцев, Юрій Радченко, Андрій Усач.
Модератори: Сергій Гірік - кандидат історичних наук, викладач магістерської програми з юдаїки в НаУКМА, вчений секретар Української асоціації юдаїки" та Артем Харченко – кандидат історичних наук, доцент кафедри політичної історії НТУ «ХПІ», координатор проектів Центру дослідження міжетнічних відносин Східної Європи.
Володимир В’ятрович – кандидат історичних наук, голова Українського інституту національної пам'яті, екс-директор Архіву Служби безпеки України. Дослідник Другої світової війни, Української повстанської армії, українсько-польських стосунків.
Олександр Зайцев – доктор історичних наук, професор Українського католицького університету. Фахівець з історії бездержавних націоналізмів у міжвоєнній Східній Європі, українського інтегрального націоналізму, стосунків між націоналізмом та релігією.
Юрій Радченко - кандидат історичних наук, директор Центру дослідження міжетнічних відносин Східної Європи, Яд Ханадів/Бераха пост докторальний дослідник. Досліджує історію Голокосту, українсько-єврейські стосунки, європейські праворадикальні рухи 1920-1940-х-рр. та колаборацію у Східній Європі в період Другої світової війни.
Андрій Усач - керівник Архіву Центру досліджень визвольного руху, молодший науковий співробітник Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького». Вивчає нацистський окупаційний режим в Україні, місцеву колаборацію та Голокост. Контактна інформація: ethnickh@gmail.com. Тел.: +380975435364 Артем Харченко
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
«Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
27 січня 2023 року у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в приміщенні Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України відбудеться ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
[Докладніше] -
Круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.
15 січня 2023 року Центр дослідження міжетнічних відносин проводить круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.” Агресія Росії проти України в 2014 році, продовжена повномасштабною війною у лютому.
[Докладніше] -
Exodus-2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни
Київська міська єврейська громада за підтримки німецької фундації EVZ та інших партнерів запрошує Вас стати учасниками проекту Exodus-2022
Вперше після Другої світової війни та утворення держави Ізраїль у світі з'явилися десятки тисяч єврейських біженців. Для деяких із них це друга евакуація - перша була 1941-го від нацистів, друга - навесні 2022-го від росіян. Проєкт пропонує цикл відео зустрічей із цими двічі біженцями та Holocaust survivors, готовими поділитися своїми дивовижними історіями з двох епох.
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 4 (72), жовтень–грудень, 2022 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 4 (72),жовтень–грудень, 2022 р.
[Докладніше] -
Ми дякуємо Вам, що були поруч цього року!
Дорогі друзі й подруги, колеги й колежанки!
[Докладніше]
Маємо велику честь привітати Вас з усіма новорічними святами! Цей найважчий рік нашої сучасної історії, час повномасштабного вторгнення російського ворога на українську землю, ми пережили разом. УЦВІГ разом з Вами продовжив наукову та освітню діяльність на благо наших колег та учнів.