Робоча група «Як говорити про Голокост після 24.02?». Перші зустрічі
Відбулись перші зустрічі робочої групи “Як говорити про Голокост після 24.02.?”. Учасники розпочали підготовку рекомендацій для колег щодо викладання про Голокост в контексті війни, що триває. Робота відбувається в групах, в спільних обговореннях, дискусіях, нотатках на інтерактивній дошці - для кожного, хто взяв участь, у перших заходах, ця робота є вкрай важлива, як для власного професійного, особистого розвитку та інколи і емоційного розвантаження, так і для того, щоб створити корисний порадник для колег. Попереду цікаві спікери та насичені, продуктивні зустрічі протягом усього літа.
А ось думки учасників, чому для них важлива участь у робочій групі:
“Хочу отримати фахові поради та дієві інструменти про те, як тепер говорити про трагедію Голокосту на фоні проявів геноциду росіян проти українського народу”
“Мені дуже важливо проговорювати наш досвід в дружньому експертному середовищі та спробувати допомогти іншим конкретними порадами”
“У вас можна отримати нові знання, які завжди подаються доступно, легко. А ще, отримати відповідь на питання: “Як говорити про війну після 24.02.2022”
“Мені важливо дати собі відповідь на питання - як говорити про війну і провести паралелі (якщо такі можливі) з Голокостом і війною в Україні”
“Для мене важливо знайти відповідь на питання: як пропрацьовувати з дітьми травматичний досвід, що з'явився в умовах війни, і як викладати трагічні сторінки історії не травмуючи знову”
“Як науковця-історика мене цікавить усе, що пов'язано з Другою світовою війною та її паралелями сьогодні. Як вчителя - інструменти та засоби, якими можна донести ці знання до дітей”
“Події російсько-української війни, безперечно, вплинуть на викладання історії, зокрема, історії Другої світової війни та Голокосту. Хочу допомогти собі та колегам-вчителям зорієнтуватись в нових реаліях, виробити дієві механізми та інструменти роботи”
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
«Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
27 січня 2023 року у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в приміщенні Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України відбудеться ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
[Докладніше] -
Круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.
15 січня 2023 року Центр дослідження міжетнічних відносин проводить круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.” Агресія Росії проти України в 2014 році, продовжена повномасштабною війною у лютому.
[Докладніше] -
Exodus-2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни
Київська міська єврейська громада за підтримки німецької фундації EVZ та інших партнерів запрошує Вас стати учасниками проекту Exodus-2022
Вперше після Другої світової війни та утворення держави Ізраїль у світі з'явилися десятки тисяч єврейських біженців. Для деяких із них це друга евакуація - перша була 1941-го від нацистів, друга - навесні 2022-го від росіян. Проєкт пропонує цикл відео зустрічей із цими двічі біженцями та Holocaust survivors, готовими поділитися своїми дивовижними історіями з двох епох.
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 4 (72), жовтень–грудень, 2022 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 4 (72),жовтень–грудень, 2022 р.
[Докладніше] -
Ми дякуємо Вам, що були поруч цього року!
Дорогі друзі й подруги, колеги й колежанки!
[Докладніше]
Маємо велику честь привітати Вас з усіма новорічними святами! Цей найважчий рік нашої сучасної історії, час повномасштабного вторгнення російського ворога на українську землю, ми пережили разом. УЦВІГ разом з Вами продовжив наукову та освітню діяльність на благо наших колег та учнів.