Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Оголошено результати конкурсу з використання Навчальних матеріалів з проблем дискримінації, антисемітизму та ксенофобії

Близько двох місяців тому, у березні 2012 р., Український центр вивчення історії Голокосту оголосив про проведення конкурсу серед вчителів та школярів, котрі використовують у навчанні комплекти Навчальних матеріалів з проблем дискримінації, антисемітизму та ксенофобії, розроблені в рамках загальноєвропейського проекту ОБСЄ (Офісу демократичних інституцій та прав людини) Українським центром вивчення історії Голокосту та Всеукраїнською асоціацією вчителів історії та суспільних дисциплін «Нова доба». 
Метою конкурсу був відбір та презентація розробок уроків, заходів, проектів з використанням згаданих Навчальних матеріалів. Брати участь у проекті міг кожен вчитель зі своїм класом, котрі отримали від Центру комплект Навчальних матеріалів та працювали з ними у школі. Головною ідеєю було зібрати кращі приклади запровадження згаданих Навчальних матеріалів в навчальний процес та поділитися цими розробками з колегами. 
Матеріалом для подачі на конкурс могли бути плани-конспекти уроків та/або навчальних чи виховних заходів, фото- та відеоматеріали, учнівські роботи, матеріали проектів, презентації тощо. Головним було розробити і провести даний захід з учнями, а також підготувати матеріал для поширення серед колег-вчителів. 
21 травня було підведено підсумки конкурсу: подані роботи було ретельно прорецензовано та відповідно до цього розподілено призові місця. Серед поданих робіт були як уроки історії, так і виховні години, тренінгові заняття, семінари для вчителів та учнів, тренінгові заняття тощо. Іншими словами, до журі конкурсу було подано багато гарних розробок з усієї країни і, на жаль, відмітити призовими місцями всіх було неможливо. 
Тим не менш, визначити призові місця було необхідно, і цю непросту задачу журі конкурсу виконало наступним чином: 
1 місце у конкурсі – не було присуджено. 
2 місце у конкурсі було присуджено п. Колодяжному Сергію Івановичу, вчителю історії Полтавської гімназії № 33, за розробку уроку для 11 класу до теми «Країни Азії та Африки в другій половині ХХ - на початку ХХІ ст.» 
3 місць, натомість, було присуджено декілька. Серед призерів п. Ковтун Лариса Олександрівна, вчитель історії, методист, директор Турбівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, з розробкою уроку для 10 класу на тему «Тоталітарний та диктаторський режим»; п. Кожем’яка Оксана Леонідівна, учитель історії та права Донецького ліцею № 12, з планом тренінгу з проблем дискримінації, антисемітизму та ксенофобії «Розуміти і поважати інших» для 11 класу; п. Маркусь Наталія Іванівна, котра представила проект для учнів з дослідження історичної пам’яті, а також кілька розробок виховних занять для учнів різного віку. 
Згідно з умовами конкурсу, на призерів чекають премії, а на авторів десяти найкращих розробок також подарунковий комплект літератури від Українського центру вивчення історії Голокосту. 
Наразі матеріали авторів, відмічених призовими місцями, готуються до публікації. Незабаром з ними можна буде ознайомитися на сайті Українського центру вивчення історії Голокосту, в розділі «Освітня діяльність», підрозділі «Навчальні матеріали з протидії антисемітизму, дискримінації, ксенофобії». 

Останні Новини

 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
 • Презентація проєкту «Мережа пам’яті»

  3 листопада 2022 року в рамках німецької наукової, освітньої та культурної ініціативи «Українська година» відбулась онлайн презентація німецько-українського меморіального проєкту 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top