Освітній семінар-школа з історії Голокосту в Україні в Луцьку
Як завжди, під час семінару учасники слухали лекції про особливості історії Голокосту у загальноєвропейському контексті (Анатолій Подольський), концепцію викладання історії Голокосту в Міжнародній школі вивчення і викладання історії Голокосту при Яд Вашем (Ноа Сіґал), про українсько-єврейські взаємини у міжвоєнний період (Анатолій Подольський, Надія Уфімцева), про особливості окупаційної пропаганди на теренах України (Михайло Тяглий), Ставлення неєврейського населення до окупаційного режиму та його злочинів. Місцеві допоміжні служби і Голокост (Андрій Усач), про жіночі історії Голокосту та геноциду (Надія Уфімцева), про Волинська трагедія в контексті масового насилля у період Другої світової війни (Оксана Каліщук), про порівняння злочинів нацизму та сталінізму. Злочини проти людяності та проти пам’яті (Андрій Козицький). Важливими були практикуми та майстер-класи з дослідження усної історії (Наталя Отріщенко), роботи зі щоденниками та інтерактивним ресурсом "Бабин Яр: пам'ять на тлі історії" (Віталій Бобров, Ольга Лімонова). Важливою частиною програми стали обмін досвідом викладання історії Голокосту в школі та інших аудиторіях. Під час навчальних візитів учасники школи відвідали місце пам'яті в с. Острожці та в Луцьку. В міській бібліотеці відбувся і практикум виставкою за участі її автора Івана Кульнєва «Советский эксперимент. Выставка к столетию Октябрьской революции и восьмидесятилетию «Большого террора» в СССР в коллажах». А під час завершального дня учасники, організатори та запрошені лектори долучились до дискусії про місце пам’яті про Голокост в сьогоднішній Україні. По завершенню всі учасники отримали сертифікати, книги з історії Голокосту та методичні посібники. Організаторами Літнього семінару-школи є Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) та за підтримки Асоціації єврейських організацій та общин України (Ваад України) та посольства Держави Ізраїль в Україні.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
«Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
27 січня 2023 року у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в приміщенні Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України відбудеться ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
[Докладніше] -
Круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.
15 січня 2023 року Центр дослідження міжетнічних відносин проводить круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.” Агресія Росії проти України в 2014 році, продовжена повномасштабною війною у лютому.
[Докладніше] -
Exodus-2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни
Київська міська єврейська громада за підтримки німецької фундації EVZ та інших партнерів запрошує Вас стати учасниками проекту Exodus-2022
Вперше після Другої світової війни та утворення держави Ізраїль у світі з'явилися десятки тисяч єврейських біженців. Для деяких із них це друга евакуація - перша була 1941-го від нацистів, друга - навесні 2022-го від росіян. Проєкт пропонує цикл відео зустрічей із цими двічі біженцями та Holocaust survivors, готовими поділитися своїми дивовижними історіями з двох епох.
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 4 (72), жовтень–грудень, 2022 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 4 (72),жовтень–грудень, 2022 р.
[Докладніше] -
Ми дякуємо Вам, що були поруч цього року!
Дорогі друзі й подруги, колеги й колежанки!
[Докладніше]
Маємо велику честь привітати Вас з усіма новорічними святами! Цей найважчий рік нашої сучасної історії, час повномасштабного вторгнення російського ворога на українську землю, ми пережили разом. УЦВІГ разом з Вами продовжив наукову та освітню діяльність на благо наших колег та учнів.