Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

XIII щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост»

27 січня 2020 року пройшов XIII щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти», що був присвячений Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту. Під час круглого столу відбулись три сесії та сесія презентацій книжкових видань, де були представлені 17 доповідей, присвячені різним аспектам досліджень про Голокост. Наш захід відвідали понад 120 учасників: вчителі, студенти, вчені, громадські діячі з усієї країни. Організаторами круглого столу виступили Український центр вивчення історії Голокосту та Goethe-Institut в Україні в партнерстві із Посольством держави Ізраїль в Україні

На початку до учасників круглого столу звернулись представники державних організацій, громадських організацій та дипломатичних місій. Серед них: Катарина Бук - заступниця директора Ґете Інституту Goethe-Institut, Йоав Бистрицький - заступник посла Держави Ізраїль в Україні, Оксана Васильєва - представниця Міністерства закордонних справ України, Антон Дробович - голова Українського інституту національної пам'яті, Катаріна Шаупп-Карманн - перший секретар Посольства Німеччини в Україні, Борис Забарко - голова Всеукраїнської асоціації колишніх в'язнів концтаборів і гетто, Любов Легасова - заступниця директора Національного музею історії України у Другій світовій війні, Олександр Лисенко - з Інституту історії України НАНУ, Йосиф Зісельс - виконавчий співпрезидент Асоціації єврейських організацій та общин України (Вааду України). Перша сесія "Історія та пам'ять про Голокост: дослідницький вимір" була присвячена різним аспектам у вивченні історії Голокосту та пам'яті про нього. Із доповідями виступили Тетяна Пастушенко, Володимир Зілінський, Максим Гон та Віталій Нахманович. Наступна міні-сесія була присвячена презентаціям видань з історії Голокосту та пам'яті про Другу світову війну. Олександр Білоус та Володимир Сімперович з Національного музею історії України у Другій світовій війні презентували книгу "Концтабір Аушвіц. Український вимір", Леся Харченко з Німецького фонду "Пам'ять, відповідальність і майбутнє" розповіла про книгу "Бути людиною: Друга світова війна в сучасній документальній прозі", Тетяна Бородіна з Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства представила графічну біографію про долю сім'ї Анни Франк, а Анатолій Подольський з Українського центру вивчення історії Голокосту розповід про серію історичних брошур проекту "Захистимо пам'ять". У наступній сесії "Сучасні неформальні педагогічні практики у навчанні про історію Голокосту" Анна Ленчовська, Анна Ямчук, Надія Уфімцева та Віталій Бобров презентували проекти, що

реалізуються в Україні громадськими організаціями. Викладання історії Голокосту вимагає постійних пошуків нових методів та засобів, гнучкості у роботі, щоб відповідати потребам цільової аудиторії. Спікери третьої сесії "Ініціативи в сфері збереження пам'яті про Голокост" поділилися досвідом втілення ініціатив державних та неурядових агентів пам'яті в сфері меморіалізації. Свої проекти представили Вікторія Яременко з УІНП, Сергій Буров з Освітнього дому прав людини у Чернігові, Наталя Івчик з ГО "Мнемоніка" у Рівному та спеціальний гість Круглого столу Маттіас Ріхтер з Єврейської громади Дюссельдорфу, Німеччина. Ми щиро вдячні усім доповідачам круглого столу, учасникам та колегам, завдяки яким відбувались активні та цікаві дискусії. Велика подяка нашим незмінним партнерам цього щорічного заходу - Goethe-Institut та Посольству Держави Ізраїль в Україні.

[Фотогалерея]

Останні Новини

 • Вплив війни та російської агресії проти України на дослідження Голокосту

  28 листопада 2022 року керівник Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський виступив онлайн на засіданні Академічної Робочої групи (Academic Working group) Міжнародного альянсу з дослідження, викладання та збереження пам’яті про жертви Голокосту (International Holocaust Remembrance Alliance - IHRA), яке проходило в Ґетеборзі (Швеція).

  [Докладніше]
 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top