Побачив світ український переклад книги Омера Бартова "Стерті"
Книга "Стерті" відомого американського історика Омера Бартова присвячена певним аспектам формування історичної пам'яті про Голокост в сучасній Україні. Основним її акцентом є стирання матеріальної спадщини та пам'яті єврейського життя на теренах Західної України (Східної Галичини). Для того, щоб підкреслити значущість такого стирання, а також вказати на деякі його причини, книга спершу подає коротку історію життя євреїв у багатьох містах та селах Галичини до початку Другої світової війни, а потім оповідає про те, яким чином їх було знищено під час німецької окупації регіону. Автор під час подорожі Східною Галичиною пережив свій власний шок: його вразила майже повна відсутність згадок про вбивство галицьких євреїв. Кардинальним питанням праці О. Бартова є питання про готовність чи неготовність сьогоднішньої української держави та суспільства бачити історію Голокосту, загалом історію та культуру євреїв України частиною власної історії, національної спадщини, з усіма позитивними та негативними сюжетами в історії українсько-єврейських взаємин.
Сподіваємось, що український переклад книжки "Стерті" буде до нагоди історикам, що досліджують єврейські студії, історію Голокосту в Україні, проблематику історії Другої світової війни та сприятиме розвитку відкритої дискусії щодо формування правдивої пам'яті про минуле, відповідальності за цю пам'ять в українському суспільстві. Це видання книги О. Бартова "Стерті" публікується видавництвом "Зовнішторгвидав України" та Українським центром вивчення історії Голокосту за підтримки Програми "МАТРА" Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів, Будинку Анни Франк та Фонду проектів центрально- та східноєвропейського книговидавництва (Амстердам).
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
«Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
27 січня 2023 року у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в приміщенні Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України відбудеться ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
[Докладніше] -
Круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.
15 січня 2023 року Центр дослідження міжетнічних відносин проводить круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.” Агресія Росії проти України в 2014 році, продовжена повномасштабною війною у лютому.
[Докладніше] -
Exodus-2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни
Київська міська єврейська громада за підтримки німецької фундації EVZ та інших партнерів запрошує Вас стати учасниками проекту Exodus-2022
Вперше після Другої світової війни та утворення держави Ізраїль у світі з'явилися десятки тисяч єврейських біженців. Для деяких із них це друга евакуація - перша була 1941-го від нацистів, друга - навесні 2022-го від росіян. Проєкт пропонує цикл відео зустрічей із цими двічі біженцями та Holocaust survivors, готовими поділитися своїми дивовижними історіями з двох епох.
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 4 (72), жовтень–грудень, 2022 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 4 (72),жовтень–грудень, 2022 р.
[Докладніше] -
Ми дякуємо Вам, що були поруч цього року!
Дорогі друзі й подруги, колеги й колежанки!
[Докладніше]
Маємо велику честь привітати Вас з усіма новорічними святами! Цей найважчий рік нашої сучасної історії, час повномасштабного вторгнення російського ворога на українську землю, ми пережили разом. УЦВІГ разом з Вами продовжив наукову та освітню діяльність на благо наших колег та учнів.