Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Новини проекту «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії»

Маємо приємність представити новий розділ Інтерактивного путівника для вчителя: [Пам’ятні дати] . Відтепер 66+ матеріалів для вчителя (готові уроки, практичні, виховні заходи, квести тощо) поєднано з пам’ятними датами, до яких ці заняття можна використати. Щомісяця, починаючи від сьогодні, ми будемо постити невелике нагадування про поточні дати, під час вшанування яких вартує звернути увагу на матеріали з історії та пам’яті про Бабин Яр.

У серпні хочемо нагадати про три таких дати.

У День пам’яті жертв нацистського геноциду ромів 2 серпня, необхідно згадати, що геноцид щодо ромів відбувався також на теренах України та на теренах Бабиного Яру. Крім того, важливою є розмова про дискримінацію та ворожнечу щодо ромів в сучасній Україні та Європі. Одне заняття путівника присвячено безпосередньо трагедії ромів, ще два дають можливість розглянути її у контексті нацистської політики щодо інших жертв Бабиного Яру.

Європейський день пам'яті жертв сталінізму та нацизму 23 серпня є приводом нагадати, що історія Бабиного Яру має стосунок як до нацистських, так і до радянських репресій. Радянські репресії щодо борців за пам’ять Бабиного Яру після війни є окремою важливою темою. Вісім пропонованих заходів до цього дня дають можливість поговорити про особливості пропаганди обох режимів, фізичне та ціннісне нищення пам’яті, особливості тоталітарних режимів та приклади протидії їм.

У День Незалежності 24 серпня важливо наголосити на тому, що трагедії геноцидів у ХХ ст. відбулися через бездержавність України, а також згадати про тих, хто цю незалежність виборював. В сучасному контексті необхідно говорити з учнями про досвід життя під окупацією або втечі від переслідувань, якого зазнали та зазнають громадяни нашої країни, мешканці тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщені особи. Серія занять Інтерактивного путівника присвячена таким важливим для Незалежної України поняттям як громадянська активність, цінність людського життя, людська гідність та права людини, а також способам осмислити досвід війни, окупації та злочинів проти людяності.

 

Останні Новини

 • Вплив війни та російської агресії проти України на дослідження Голокосту

  28 листопада 2022 року керівник Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський виступив онлайн на засіданні Академічної Робочої групи (Academic Working group) Міжнародного альянсу з дослідження, викладання та збереження пам’яті про жертви Голокосту (International Holocaust Remembrance Alliance - IHRA), яке проходило в Ґетеборзі (Швеція).

  [Докладніше]
 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top