Круглий стіл: «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти»
Під час круглого столу відбулось три сесії:
- Сесія І. Студії з історії Голокосту та інших геноцидів в Україні: проблема інтеграції в загальнонаціональний історичний контекст
- Сесія ІІ. Викладання історії Голокосту як складової частини історії України: проблеми та перспективи
- Сесія ІІІ. Історична пам’ять про Голокост та інші геноциди в Україні. Український та європейський контексти
Доповіді, представлені на круглому столі, будуть пізніше опубліковані на сайті та у виданнях Українського центру вивчення історії Голокосту.
Особливу цікавість викликала презентація проекту «Проти забуття» Луїджі Тоскано, фотографа та режисера з Майннгайму (Німеччина). Його роботи були представлені на виставці в Бабиному ярі, присвяченій 75 роковинам трагедії.
Також на круглому столі учасникам було презентовано два нові видання: Майкл Дімент "Самотній вигнанець. Щоденник про Свинюхи та гетто в Локачах" та "Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація. Матеріали науково-практичної конференції".
Як завжди, організаторами круглого столу є Український центр вивчення історії Голокосту та Goethe-Institut в Україні в партнерстві із Посольством держави Ізраїль в України. Цього року до організації ювілейного десятого круглого столу долучилися також Офіс Ради Європи в Україні та Представництво ООН в Україні.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
До 90-ї річниці вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні
25 листопада 2023, день коли вся країна відзначала 90-і роковини вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, з інтерв’ю на ТРК «Київ», присвяченому цим найтрагічнішим подіям минулого століття в сучасній історії України, виступив керівник УЦВІГу, кандидат історичних наук, Анатолій Подольський.
[Докладніше] -
Новини виставки (Не)дитячі історії
Завдяки зацікавленості наших колег з різних куточків України виставка (Не)дитячі історії продовжує подорожувати по навчальних закладах. 17 листопада завершилося експонування в Полтаві, де гідами виступили учениці та учні Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради.
[Докладніше] -
Острожець: життя та загибель єврейської громади
Острожець: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 90 с.
[Докладніше] -
«Музеї: Переосмислення». Початок проєкту
17-19 листопада 2023 року в Києві відбувся семінар в рамках проєкту «Музеї: Переосмислення». Протягом трьох днів учасники обмінювалися досвідом, обирали стратегії та інструменти для реалізації новаторських ідей, підтримували один одного та знаходили шляхи спільного розвитку. Важливою частиною семінару стали дискусії щодо переосмислення роботи в умовах війни росії проти України та практичне заняття про травмачутливий підхід, зокрема у сфері виставок, заходів, шкільних проєктів.
[Докладніше] -
Нове видання у співпраці з Інститутом вивчення Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель
Вчимося з минулого — діємо заради майбутнього. Міждисциплінарний підхід до освіти про Голокост, права людини та міжкультурної освіти / Оана Нестіан-Санду ; пер. з англ. Катерина Малишевська. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 100 с.
[Докладніше]