Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Виставка «Захистимо пам'ять» в Національному військово-історичному музею України

insidethegatesУкраїнський центр вивчення історії Голокосту разом з партнерами Фондом «Меморіал убитим євреям Європи» в Берліні, Посольством Федеративної Республіки Німеччини в Україні 28 січня 2022 року в Києві, в приміщенні Національного військово-історичного музею України відкрив виставку «Захистимо пам'ять. Захист та меморіалізація масових поховань часів Голокосту в Україні», приурочену до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

Виставка присвячена новим меморіалам та пам’ятним знакам українським євреям і ромам, які стали жертвами націонал-соціалізму в роки Другої світової війни на теренах України, що були встановлені протягом 2015-2019 р. Вона розповідає про важку і трагічну історію Голокосту на теренах України в роки Другої світової війни та сучасне шанобливе збереження місць масових поховань та вшанування пам’яті жертв Голокосту і геноциду ромів в сучасній Україні. Це буде нашим спільним внеском Музею, Центру та німецьких партнерів в пам'ять про жертви Другої світової війни, гідне вшанування цієї пам’яті.

Відкритя виставки відбудеться 28 січня 2022 року, об 11.00 за адресою: м. Київ, вул. Грушевського 30/1, Національний військово-історичний музей України

Докладно про виставку і проєкт

Фотогалерея

Останні Новини

 • Вплив війни та російської агресії проти України на дослідження Голокосту

  28 листопада 2022 року керівник Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський виступив онлайн на засіданні Академічної Робочої групи (Academic Working group) Міжнародного альянсу з дослідження, викладання та збереження пам’яті про жертви Голокосту (International Holocaust Remembrance Alliance - IHRA), яке проходило в Ґетеборзі (Швеція).

  [Докладніше]
 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top