Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики»

insidethegates2 травня 2024 року у Пенітенціарній академії України у Чернігові відбувся круглий стіл «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики», до якого доєднались науковці та здобувачі вищої освіти ПАУ, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський; голова єврейської громади Чернігова Олександр Чеван; представниця єврейського музею у Кракові Вікторія Мудрицька .

Цілеспрямоване винищення єврейського народу ХХ ст. знаходить відображення в контексті тих подій, які сьогодні переживає український народ. Адже Голокост євреїв став наслідком нацистського тоталітарного режиму і диктатури. Уроки трагедії актуальні для України, яка чинить опір рашизму сьогодні.

Пенітенціарна академія України — заклад вищої освіти сучасного європейського зразка, який активно залучає молодь до поширення знань про трагедії минулих поколінь та виховує свідоме й толерантне покоління, яке розуміє неприпустимість у сучасному світі жорстокості й дискримінації.

Про перспективи, які відкривають матеріали Centropa для освітнього процесу в ПАУ, на заході розповіла в.о. ректора Академії, кандидат історичних наук, доцент Юлія ПЕТРОВСЬКА.

Під час круглого столу 🧐науково-педагогічні працівники поділилися своїм досвідом використання матеріалів Centropa в освітньому процесі, зокрема:

▪️ Аліна КВІТКА, в.о. начальника відділу наукової діяльності та міжнародного співробітництва, кандидат педагогічних наук, презентувала методику впровадження англомовних матеріалів на прикладі 🎥 фільму «Повернення до Рівного» на заняттях з англійської мови.

▪️ Алла ПОПРУЖНА, доцент кафедри економіки та соціальних дисциплін ПАУ, кандидат історичних наук, доцент, розповіла про використання 🎞 методичних і документальних напрацювань Centropa на занятті з соціології девіантної поведінки.

Варто зауважити, що Академія активно долучається до міжнародних проєктів, які надають можливість розповісти світу історії попередніх поколінь українських євреїв. Про результати проєкту «Знати. Дбати. Пам’ятати», який здійснювався в ПАУ у 2021–2023 рр. за підтримки Українського центру вивчення історії Голокосту (Ukrainian Center for Holocaust Studies) та TOLI - The Olga Lengyel Institute for Holocaust Studies and Human Rights (Нью-Йорк, США), на заході розповіла Алла ПОПРУЖНА.

У проєкті також взяли участь 🧑‍🎓 здобувачі вищої освіти ПАУ: Олег ЮЩУК, Катерина АНТОНЕНКО, Олександр ВОРУШИЛО та Ярослава ВАРЛАМОВА. У рамках заходу молодь презентувала зібрані відеоматеріали свідчень про Голокост, родинні історії, пов’язані з трагедією. До обговорень та обміну досвідом долучились гості круглого столу.

Унікальності дводенній зустрічі надала авторська екскурсія «Чернігів єврейський», розроблена і презентована помічником ректора Ервіном МІДЕНОМ. Відвідини 🏛 знакових місць пам’яті нашого міста поглибили відомості про особливості єврейської культури Чернігова та трагедію Голокосту в місті.

Перекладацький супровід візиту здійснювали співробітники відділу наукової діяльності та міжнародного співробітництва: в.о. начальника відділу Аліна КВІТКА та молодший науковий співробітник відділу Римма ШМЕЛЬОВА.

Дякуємо кожному, хто став частиною цього івенту в ПАУ та відкрив для себе цінність формування пам’яті поколінь. Адже уроки трагедії Голокосту – важливий етап самоідентифікації народу, застереження та засіб формування толерантного і правового суспільства.

"Ukrainians now are in the process of learning about themselves: rethinking their culture, studying history and getting to know themselves. And you're doing a great job", – Едвард Серотта.

[Програма]

Фотогалерея

Останні Новини

Дивитися всі

Top