Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

XIII-й Щорічний семінар в Яд Вашем для українських педагогів

З 4 по 13 листопада 2018 року в Міжнародній школі з викладання та вивчення Голокосту (ISHS) при Меморіальному комплексі Яд Вашем у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) відбувся XIII-й Щорічний семінар для українських педагогів. Учасниками семінару стали 20 випускників семінару-школи в Житомирі та інших освітніх програм УЦВІГ. Протягом 10 днів учасники семінару прослухали лекції знаних ізраїльських дослідників, познайомились із методичними заняттями та практикумами від співробітників Яд Вашем, оглянули історичну експозицію Музею Яд Вашем та Художній музей Яд Вашем. А також ділились власним досвідом викладання історії Голокосту на уроках історії, мови та літератури, інших суспільних дисциплін, позакласній та в музейній роботі тощо. Окрім того, невід'ємною складовою семінару стало знайомство із країною, її історією та звичаями, особливостями освіти в Ізраїлі, ставленням до історичного минулого, сучасними викликами та складнощами. Особливо емоційними та важливими стали зустрічі із людьми, які пережили Голокост - паном Яковом Векслером та пані Мартою Горен, які щиро та відверто поділились власними непростими історіями життя. Значну частину обговорень під час семінару було присвячено проблематиці викладання історії Голокосту в Україні, пошуку нових підходів та шляхів. Маємо надію, що цей семінар став джерелом користі та натхнення, допоміг знайти цікаві методики та сприяв формуванню нових ідей до вивчення та викладання історії Голокосту. Цей XIII Щорічний семінар для українських педагогів став можливий завдяки підтримці Асоціації єврейських організацій та общин України (Ваад України) та Посольства Держави Ізраїль в Україні. 

[Фотогалерея]

Останні Новини

 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
 • Презентація проєкту «Мережа пам’яті»

  3 листопада 2022 року в рамках німецької наукової, освітньої та культурної ініціативи «Українська година» відбулась онлайн презентація німецько-українського меморіального проєкту 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top