Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Як навчити пам’ятати? Дискусія істориків на Українському радіо

insidethegatesПропонуємо Вашій увазі дискусію Анатолія Подольського на програмі Українського радіо "Сьогодні. Вдень" разом з військовим істориком Василем Павловим.

Розмова присвячена проблемам і викликам викладання історії під час сучасної війни. Як протистояти російській пропаганді проти нас? Чому міфи шкідливі? Як навчити пам’ятати? Як зробити, щоб пам’ять про героїв та жертви сьогодення і минулого була "живою"?

"В українського суспільства, особливо історичної спільноти, є така характеристика, як відсутність страху перед власним минулим. Якби він був, не було б за 30 років стільки зроблено з історії Другої світової, Голокосту, з історії сталінських часів, де є незручна тема колаборації. Інша справа, що є важка історія минувшини. Втім я згоден, що мешканці України в історичній ретроспективі, очевидно, були не тільки жертвами-героями, а й злочинцями. Однак що нас відрізняє від московії — ми не боїмося про це казати. А попит на правдиву історію є. У мене на фронті зараз багато моїх студентів і учнів, які займалися дуже складними студіями з історії 19-20 століття, і вони вчать своїх побратимів", — наголошує Подольський.

Більше інформації про ефір та дискусії учасників доступно за посиланнями:

https://ukr.radio/schedule/play-archive.html...

https://ukr.radio/news.html?newsID=102120

#Історія #ПравдаМинулого #СучаснаВійна #Дискусія #УкраїнськеРадіо

Останні Новини

Дивитися всі

Top