Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Український центр вивчення історії Голокосту має честь представити вебсайт проекту "Захистимо пам'ять"

Український центр вивчення історії Голокосту має честь представити вебсайт проекту "Захистимо пам'ять"


З цією метою у п’яти західноукраїнських громадах Львівської, Волинської та Рівненської областей – Рава-Руська, Кисилин, Острожець, Прохід та Бахів – споруджено меморіали. Вони увічнюють історію колись квітучого життя єврейського населення та його винищення. Нині проект продовжується у обраних населених пунктах Вінницької та Житомирської областей. 
У 2010 році з ініціативи Американського єврейського комітету (AJC) зібралась міжнародна коаліція «Захистимо пам’ять». До неї увійшли: 
* Яхад-Ін Унум 
* Комітет у справах збереження єврейських цвинтарів у Європі 
* Український єврейський комітет 
* Український центр вивчення історії Голокосту 
* Конгрес європейських рабинів 
* Консультантами проекту є Німецька народна спілка по догляду за військовими могилами та Центральна Рада євреїв Німеччини. 
Німецький федеральний уряд окремою статтею бюджету виділив фінансування для спорудження пам’ятників на місцях масових розстрілів євреїв у Східній Європі. Проект «Захистимо пам’ять» розпочав свою роботу у 2011 році як пілотний проект під патронатом Міністерства закордонних справ. 
Михайло Тяглий, Віталій Бобров та д-р Анатолій Подольський, Український центр вивчення історії Голокосту, провели семінари для вчителів та учнів на тему Голокосту у Східній Європі. Історики Світлана Бурмістр та Рей Брендон виступили експертами проекту. 
До Наглядової ради проекту входять д-р Андрей Ангрік (історик), д-р Ульріх Бауманн та Уве Ноймеркер (обидва представляють Фонд «Меморіал вбитим жертвам Європи»), проф. Габбо Кнох (Кельнський університет), д-р Томас Лутц (Фонд «Топографія терору»), проф. Ґюнтер Морш (Фонд «Бранденбурзькі меморіали), д-р Андрій Портнов (історик) та д-р технічних наук Ґюнтер Шлюше (Фонд «Берлінський мур»). 
Створені проектом «Захистимо пам’ять» меморіали присвячені усім єврейським жертвам, що загинули внаслідок масових розстрілів під час Голокосту. Плекаємо надію на те, що спорудження п’яти пам’ятних місць приверне увагу до масштабу нацистського свавілля в Україні, який довгий час не усвідомлювався, та поряд з гідним вшануванням пам’яті жертв сприятиме ґрунтовному історичному дослідженню. 
Український вебсайт проекту: http://protecting-memory-ua.org/ 
Загальний вебсайт проекту українською, німецькою та англійською: http://www.protecting-memory.org/ 

Останні Новини

 • Вплив війни та російської агресії проти України на дослідження Голокосту

  28 листопада 2022 року керівник Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський виступив онлайн на засіданні Академічної Робочої групи (Academic Working group) Міжнародного альянсу з дослідження, викладання та збереження пам’яті про жертви Голокосту (International Holocaust Remembrance Alliance - IHRA), яке проходило в Ґетеборзі (Швеція).

  [Докладніше]
 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top