Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Захід солідарності з Україною "Українські дослідники про війну, геноцид, Голокост".

На початку квітня 2022 року відбувся захід солідарності з українськими вченими: "Українські дослідники про війну, геноцид, Голокост".  Напад Росії на Україну спричинив руйнування міст і селищ, загибель тисяч людей та переміщення мільйонів людей. На заході виступили українські вчені: Юлії Абібок (Донецька область-Львів), Ігоря Дворкін (Харків-Львів), Артема Харченко (Харків-Львів) та Анатолія Подольський (Київ), життя яких було порушено російською агресією. Говорячи про Київ, Львів і Харків, вони обговорювали  свою роботу та досвід війни.  Модераторами заходу були: Наталія Лазар (Музей Голокосту, Вашингтон) та Елісса Бемпорад (Університет Нью-Йорку).

Під час такого обговорення виступив директор УЦВІГ, провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, кандидат історичних наук Анатолій Подольський. Він поділився власними думками і переживаннями, що стосувались життя в прифронтовому Києві, нашій столиці, в перші тижні російської військової агресії проти України. Також він підняв питання вивчення і викладання історії геноцидів, зокрема історії Голокосту після перемоги України у війні проти рф. Очевидно, нам не уникнути компаративних студій і ми приречені будемо переглянути певні концептуальні підходи до дослідження військових злочинів та злочинів проти людяності. Досвід цієї війни обов’язково вплине на такі дослідження.

Зустріч проводилась за підтримки: Center for the Study of the Holocaust, Genocide and Crimes Against Humanity at the Graduate Center--CUNY, in association with The Center for Jewish Studies at the Graduate Center—CUNY and The Jack, Joseph and Morton Mandel Center for Advanced Holocaust Studies, United States Holocaust Memorial Museum

Відеозапис заходу

Останні Новини

Дивитися всі

Top