Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Нове видання Українського центру вивчення історії Голокосту разом з Інститутом досліджень війни, Голокосту та геноциду Королівської академії наук Нідерландів:

Матеріали міжнародної конференції "Злочини тоталітарних режимів в Україні: Науковий та освітній погляд" (21-22 листопада 2009 р., Вінниця). - Київ: НІОД; Український центр вивчення історії Голокосту; 2012. - 144 с.
ISBN 978-966-2214-12-5 

На українських землях тоталітарні режими Гітлера і Сталіна вчинили величезні злочини - Голодомор, Великий терор, Голокост. Як усе це сталося? Що ми повинні знати про ці події? Як викладати цю проблематику? Це теми, на яких зосереджувалась конференція "Злочини тоталітарних режимів в Україні: науковий та освітній погляд". Попри те, що останнім часом серед науковців точаться дискусії щодо порівняння злочинів двох тоталітаризмів в історії України, висновки цих наукових спорів поки що не потрапляють до навчальної літератури, не публікуються окремими виданнями. Проте в сучасному українському суспільстві є розуміння необхідності побудови правдивої картини історії України ХХ століття, включення її в європейський контекст, історичної оцінки жахливих геноцидів цього періоду. Сподіваємось, що видання знайде читачів - науковців, освітян та всіх, хто цікавиться тоталітарним минулим України та Європи, і що ця збірка сприятиме ґрунтовнішому продовженню дискусії в українському суспільстві щодо концепції його історичної пам'яті. 

Зміст
Титульна сторінка
ВІД РЕДАКЦІЇ. Повернення минулого. Замість вступу.

РОЗДІЛ І. ЗЛОЧИНИ ТОТАЛІТАРНИХ РЕЖИМІВ В УКРАЇНІ: ПОДІЇ.
Тетяна Боряк. Продовольча допомога Кремля як інструмент Голодомору в Україні.
Іван Дерейко. Місцеві підрозділи німецької армії та поліції як інструмент здійснення окупаційної політики: антропологічний вимір.
Роман Подкур. "Великий терор" на Вінниччині (1937-1938 рр.): діяльність територіального апарату органів державної безпеки, стереотипи світогляду чекістів.
Дмитро Титаренко. В умовах зміни влади: міське населення Східної України напередодні та у перші місяці нацистської окупації.

РОЗДІЛ ІІ. ЗЛОЧИНИ ТОТАЛІТАРНИХ РЕЖИМІВ В УКРАЇНІ: ОСЯГНЕННЯ.
Ганна Абакунова. Знищення євреїв на окупованих нацистами радянських територіях в історіографії радянської України 40-х років ХХ століття.
Карел Беркгоф. Бабин Яр у західній кінематографії.
Виктория Суковатая. "Философия после Аушвица" и "этика после Холокоста": рефлексии нацистского геноцида в западном и постсоветском сознании.
Інна Шугальова. Національна книга пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років: стан та перспективи дослідження.

Про авторів
 

Останні Новини

Дивитися всі

Top