Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Бабин Яр: рефлексія» Виставка студентських робіт

insidethegatesЗ 26 вересня по 3 жовтня 2023 року на базі ВСП «Київський коледж комп’ютерних технологій та економіки НАУ проходила виставка студентських робіт, присвячена роковинам трагедії Бабиного Яру «Бабин Яр: рефлексія»
Підтримку у відкритті виставки у ВСП «КФКТЕ НАУ» надав Український центр вивчення історії Голокосту.

29 вересня – День пам’яті трагедії Бабиного Яру.
Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них були київські євреї, а також роми, червоноармійці, комуністи, підпільники ОУН, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова. Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового вбивства людей.

Урочисте відкриття виставки відбулось 26 вересня 2023 року. В заході взяли участь викладачі та студенти ВСП «КФКТЕ НАУ» та ВСП «Київський фаховий коледж морського і річкового флоту та транспортних технологій Державного університету інфраструктури та технологій», а також за безпосередньої участі кандидата історичних наук, директора УЦВІГ Анатолія Подольського.

В своїй промові Анатолій Юхимович згадав історичні події вересня 1941 року в Києві, розповів про розстріли цивільного населення в Бабиному Яру до 1943 року, цинічне ставлення радянської влади до події (зокрема, приховування правди від людей та заборону вшановувати пам’ять розстріляних) та висловив слова вдячності сучасному молодому поколінню, яке вміє співпереживати та співчувати загиблим людям, яких ніколи не знали.

На відкритті виставки також виступили студенти, які розповіли про свої емоції та переживання під час підготовки робіт, зокрема, студенти ВСП «КФКТЕ НАУ» Ковтун Павло, Тропотяга Олександра, Старовецька Рєгіна та студенти ВСП «КФК МРФТТ ДУІТ» Деревлюк Дар’я, Осадча Каріна та Макаров Михайло.

Свої творчі роботи на виставці представили студенти ВСП «Київський фаховий коледж комп'ютерних технологій та економіки НАУ»:
Якименко Іван
Кочетова Діана Кириченко Крістіна
Потебний Ростислав
Старовецька Рєгіна
Карнаухов Максим
Миронова Діана
Петрик Анастасія
Валько Даша,
Тропотяга Олександра
Ласкава Єлизавета
Ковтун Павло
Деркач Нікіта
Сомов Микола,
Пліско Іван
Кирпач Анна
Юрченко Анастасія
Мязіна Валерія
Рубан Катерина
Зуєва Маргарита
Новосельський Михайло
Романовський Дмитро.

До виставки долучилися студенти Київського фахового коледжу туризму та готельного господарства:

Гайщук Олександра
Микола Булах
Надія Ковалевич
Пивоваренко Вероніка
Вікторія Ярмощук
Кременецька Марго
Левченко Анастасія
Логвиненко Андрій.
Керівник – Тетяна Гаврик, голова комісії соціально-гуманітарних дисциплін.

Також на виставці представлені роботи студентів ВСП «Київський фаховий коледж морського і річкового флоту та транспортних технологій Державного університету інфраструктури та технологій». Свою творчість продемонстрували:

Деревлюк Дар’я
Осадча Каріна та Макаров Михайло.
Керівник – Юлія Давидова, викладач суспільно-правових дисциплін.

Координатор виставки: Оксана Бачиш,
викладач суспільних дисциплін ВСП «КФКТЕ НАУ».

Фотогалерея

1.Відкриття виставки

2. Студентські роботи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Останні Новини

  • «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики»

    2 травня 2024 року у Пенітенціарній академії України у Чернігові відбувся круглий стіл «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики», до якого доєднались науковці та здобувачі вищої освіти ПАУ, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський; голова єврейської громади Чернігова Олександр Чеван; представниця єврейського музею у Кракові Вікторія Мудрицька .

    [Докладніше]
  • «Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій».

    2 травня 2024 р. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса відбулася VI панельна дискусія „Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій”. Організаторами заходу були Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Національна академія Служби безпеки України, Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.

    [Докладніше]
  • Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади

    Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 94 с.

    [Докладніше]
  • Відкрита лекція у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди

    25 квітня 2024 року відбудеться відкрита лекція (онлайн) Анатолія Подольського у навчально-методичному центрі факультету історії і права ХНПУ ім. Г.С. Сковороди на тему «Загрози тоталітаризму сьогодні. Теоретичні та методологічні аспекти»

    [Докладніше]
  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top