Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Демографічні втрати України в Другій світовій війні та сьогодення: аналогії, розбіжності, перспективи». Дискусія

insidethegatesДо Всесвітнього дня народонаселення, що відзначається 11 липня, в Музеї війни відбудеться розмова «Демографічні втрати України в Другій світовій війні та сьогодення: аналогії, розбіжності, перспективи».
Буде проведено порівняльний аналіз демографічних втрат України під час Другої світової війни та втрат України внаслідок війни Росії проти України, розпочатої в 2014 р. та її активної фази з 24 лютого 2022 р.

Стосуватиметься розмова таких аспектів:

• Вплив Другої світової війни на склад народонаселення сучасної України

• Наскільки (не)точними були обрахунки втрат тоді і як це робиться тепер

• Осідання українців за кордоном після Другої світової війни і після широкомасштабного вторгнення в 2022 р.

• Народонаселення України після Перемоги: розподіл місто/село, вікова структура, чи буде відчуватися гендерний голод, національна палітра.

У ході розмови будуть показані кадри з документального фільму «1377 – спалені заживо», щодо українських сіл, постраждалих під час ІІ світової війни, а також підбірка роликів з сіл деокупованої території Херсонщини: Чорнобаївки та Музиківки, записаних відеопорталом «Вгору» (м. Херсон).

Спікери та гості заходу:

- Генеральний директор Музею Юрій Савчук;

- Олександр Лисенко, проф. д.і.н, Інститут історії України НАН України,

- Олександр Гладун, заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України;

- Йоанна Конєчна-Саламатін (онлайн-включення), Соціологічний факультет Варшавського університету

- модератор – старший науковий співробітник Музею Роман Кабачій

Запрошуємо до участі!

Останні Новини

  • «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики»

    2 травня 2024 року у Пенітенціарній академії України у Чернігові відбувся круглий стіл «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики», до якого доєднались науковці та здобувачі вищої освіти ПАУ, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський; голова єврейської громади Чернігова Олександр Чеван; представниця єврейського музею у Кракові Вікторія Мудрицька .

    [Докладніше]
  • «Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій».

    2 травня 2024 р. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса відбулася VI панельна дискусія „Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій”. Організаторами заходу були Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Національна академія Служби безпеки України, Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.

    [Докладніше]
  • Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади

    Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 94 с.

    [Докладніше]
  • Відкрита лекція у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди

    25 квітня 2024 року відбудеться відкрита лекція (онлайн) Анатолія Подольського у навчально-методичному центрі факультету історії і права ХНПУ ім. Г.С. Сковороди на тему «Загрози тоталітаризму сьогодні. Теоретичні та методологічні аспекти»

    [Докладніше]
  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top