Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Дискурси війни: аналіз наративів про сучасну війну в Україні в контексті згадок про Другу світову війну та Голокост.

insidethegates30 листопада о 18.00 за Києвом та 17.00 за Берліном відбудеться онлайн-презентація проекту «Мережі пам'яті» Дискурси війни: аналіз наративів про сучасну війну в Україні в контексті згадок про Другу світову війну та Голокост.
Зустріч буде перекладатися синхронно англійською та українською.

Мережа Пам'яті ініцювала цей проєкт у відповідь на часті порівняння в українському публічному дискурсі досвіду Другої світової війни та Голокосту із досвідом та наслідками повномасштабної війни, розв'язаної Росією проти України. Ми вирішили уважніше придивитися до цього явища, його впливу на місцеву пам'ять про Голокост.

Завданням проєкту стало дослідження того, як дискурси про Другу світову війну та Голокост й теперішнє повномасштабне російське вторгнення до України впливають один на одного. Для цього ми зосередилися на кількісному та якісному аналізі публічного дискурсу з 24.02.2022 по 31.12.2022 за допомогою автоматизованої програми аналізу онлайн джерел (зокрема соцмереж), а також на культурологічній інтерпретації зібраних джерел. 

Під час презентації ми хочемо поділитися проміжними результатами поточного етапу проєкту. Сподіваємося, що спостереження і тенденції, які ми виявили в публічному дискурсі, зможуть бути поглиблені в майбутніх дослідженнях. 

Щиро, команда проєкту Мережа пам'яті

Останні Новини

  • «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики»

    2 травня 2024 року у Пенітенціарній академії України у Чернігові відбувся круглий стіл «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики», до якого доєднались науковці та здобувачі вищої освіти ПАУ, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський; голова єврейської громади Чернігова Олександр Чеван; представниця єврейського музею у Кракові Вікторія Мудрицька .

    [Докладніше]
  • «Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій».

    2 травня 2024 р. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса відбулася VI панельна дискусія „Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій”. Організаторами заходу були Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Національна академія Служби безпеки України, Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.

    [Докладніше]
  • Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади

    Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 94 с.

    [Докладніше]
  • Відкрита лекція у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди

    25 квітня 2024 року відбудеться відкрита лекція (онлайн) Анатолія Подольського у навчально-методичному центрі факультету історії і права ХНПУ ім. Г.С. Сковороди на тему «Загрози тоталітаризму сьогодні. Теоретичні та методологічні аспекти»

    [Докладніше]
  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top