Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

"Додому в нікуди: повернення вцілілих у Голокості євреїв на Закарпаття та їх відносини з сусідами"

insidethegates27.07.2023 року відбудеться публічна лекція історика Павла Худіша:
"Додому в нікуди: повернення вцілілих у Голокості євреїв на Закарпаття та їх відносини з сусідами" 

 Анонс лекції.
"Повернення на Закарпаття євреїв, які вижили в Голокості, характеризувалося численними конфліктами з сусідами відносно майна та землі. Вцілілі євреї опинилися в центрі трикутника: 

  • особистої травми після Голокосту, 
  •  втрати житла та засобів до існування, 
  •  а також індиферентності, а подекуди й відвертої ворожості оточуючих. 

Ми спробуємо проаналізувати: 

  •  які рішення приймали вцілілі євреї на Закарпатті, щоб захистити себе?; 
  •  хто був відповідальним за редистрибуцію майна євреїв? 
  •  як реагували сусіди і влада на повернення вцілілих у Голокості євреїв?" 

Лекція відбудеться 27.07.2023 о 18:00, онлайн в рамках проєкту Мережа пам'яті, що реалізується Фондом "Меморіал убитим євреям Європи", Українським Центром Вивчення Історії Голоксоту, ГО Інша Освіта за дружньої фінансової підтримки МЗС Німеччини. 

Докладніше про лекцію

Останні Новини

  • «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики»

    2 травня 2024 року у Пенітенціарній академії України у Чернігові відбувся круглий стіл «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики», до якого доєднались науковці та здобувачі вищої освіти ПАУ, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський; голова єврейської громади Чернігова Олександр Чеван; представниця єврейського музею у Кракові Вікторія Мудрицька .

    [Докладніше]
  • «Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій».

    2 травня 2024 р. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса відбулася VI панельна дискусія „Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій”. Організаторами заходу були Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Національна академія Служби безпеки України, Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.

    [Докладніше]
  • Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади

    Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 94 с.

    [Докладніше]
  • Відкрита лекція у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди

    25 квітня 2024 року відбудеться відкрита лекція (онлайн) Анатолія Подольського у навчально-методичному центрі факультету історії і права ХНПУ ім. Г.С. Сковороди на тему «Загрози тоталітаризму сьогодні. Теоретичні та методологічні аспекти»

    [Докладніше]
  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top