Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Пост-проєктна зустріч учасників "Музеї: Переосмислення"

insidethegatesНаприкінці 2023 року УЦВІГ, за підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut, завершив проєкт "Музеї: Переосмислення". Він був спрямований на підтримку локальних українських музейних та культурних закладів, заохочення їхнього мережування та комунікації між собою й зібрав надзвичайно мотивованих учасниць та учасників з 16 культурних закладів з усієї країни.

Спільно ми шукали шляхи, аби сприяти культурним установам переосмислити або створити власні експозиції чи культурні заходи щодо висвітлення історії Голокосту та Другої світової війни в умовах повномасштабної війни росії проти України. Й це нам вдалося.

За кілька місяців після офіційного завершення проєкту ми вирішили зібрати онлайн учасниць та учасників ще раз, аби поділитися своїми здобутками, оцінити вплив проєкту на власні заклади та їхніх відвідувачів, поговорити про майбутні плани та нові ідеї, що виникли внаслідок участі в проєкті, продумати нові шляхи співпраці та взаємодопомоги.

Варто сказати, що через певний час після завершення проєкту учасниці та учасники високо оцінили отримані можливості. Попри стислі строки й дуже інтенсивну роботу, проєкт, за словами колег, поклав початок тривалому шляху змін у їхніх культурних установах: за однією ідеєю виникли інші, викристалізувалися наступні кроки, вдалося апробувати нові підходи до формування експозицій, залучити нових відвідувачів та навіть співавторів екскурсій, втілити нові формати зв’язку з аудиторією. Проєкт лишив по собі «тверді» результати та численні перспективи. Головне, що внаслідок активної співпраці та взаємних відвідань вдалося побудувати тісний колектив та започаткувати традиції взаємопідтримки, котрі триватимуть і надалі.

 

Останні Новини

  • «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики»

    2 травня 2024 року у Пенітенціарній академії України у Чернігові відбувся круглий стіл «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики», до якого доєднались науковці та здобувачі вищої освіти ПАУ, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський; голова єврейської громади Чернігова Олександр Чеван; представниця єврейського музею у Кракові Вікторія Мудрицька .

    [Докладніше]
  • «Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій».

    2 травня 2024 р. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса відбулася VI панельна дискусія „Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій”. Організаторами заходу були Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Національна академія Служби безпеки України, Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.

    [Докладніше]
  • Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади

    Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 94 с.

    [Докладніше]
  • Відкрита лекція у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди

    25 квітня 2024 року відбудеться відкрита лекція (онлайн) Анатолія Подольського у навчально-методичному центрі факультету історії і права ХНПУ ім. Г.С. Сковороди на тему «Загрози тоталітаризму сьогодні. Теоретичні та методологічні аспекти»

    [Докладніше]
  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top