Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Виставка (Не)дитячі історії у Львові

insidethegatesЗ 22 листопада по кінець грудня виставка (Не)дитячі історії експонувалася у Львові, у ВСП "Львівський поліграфічний фаховий коледж УАД", її прийняли пані Оксана Гривняк та її учениці-гіди.

За цей час студентки-гіди провели 6 екскурсій для студентів І-ІІ курсу (вік 15-17 років). Загалом виставку відвідало близько 140 підлітків. Присутніми під час екскурсій виставкою спільно із студентськими групами були 5 викладачів коледжу.
Однією з особливостей виставки у Львові було те, що екскурсії тривали 80 хв, на противагу «шкільним» 30-60 хв. При цьому, як каже пані Оксана:
«Двічі екскурсія затягнулася довше визначеного часу через бажання відвідувачів поділитися власними історіями і роздумами.» – і далі – «… Приємно здивували студенти групи, які наступного дня після відвідин виставки продовжували говорити про упередження в сучасному світі. … Цікавою стала незапланована участь в екскурсії випускниці коледжу, яка спочатку фотографувала події, а потім долучилася до обговорення та поділилася своїм досвідом біженства, зокрема стереотипами, які сформувалися в Польщі щодо українців, та стереотипами, які сформувалися щодо біженців в Україні. 
Виставка є чудовою платформою для обговорення тем упереджень, стереотипів, пропаганди, які залишаються актуальними в сучасному світі. Екскурсії виставкою завжди мають ефект несподіванки, бо важко спрогнозувати реакції відвідувачів. Гідам слід бути готовими до різного роду реакції, в тому числі і байдужості, з боку відвідувачів.»

А самі гіди поділилися такими враженнями:
«Дякую організаторам виставки «(НЕ) ДИТЯЧІ ІСТОРІЇ» за чудову можливість спробувати себе в ролі гіда. Бути гідом виставки – це щось абсолютно нове для мене. Я не сильно переживала, проте була невпевнена, що зможу контролювати ситуацію. Виявилось, що більшість переживань – це всього лиш перебільшення. Усе набагато простіше, а ніж здається. Я отримала нові знання та досвід виступів на публіку. Для мене цей досвід був дуже цінним. … Обов’язково дайте відповіді на власні запитання. Адже не завжди відвідувачі готові відповідати, а ви своєю відповіддю зможете їх підштовхнути на хорошу думку.» (Оксана, гід)
«Спершу я думала, чи зможу гарно проявити себе, … чи впораюся з цим «викликом». Але все сталося якнайкраще. Протягом екскурсії слухачі поступово почали відкриватися. Ми … багато спілкувалися, слухали думки та історії одне одного і дізнавалися щось нове разом.» (Ольга, гід)

Нагадаємо, що проєкт і виставка «(Не)дитячі історії» створені Українським центром вивчення історії Голокосту за співпраці з транснаціональним проєктом «Вчимося пам’ятати» єврейської громади Дюссельдорфа.  

Останні Новини

  • «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики»

    2 травня 2024 року у Пенітенціарній академії України у Чернігові відбувся круглий стіл «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики», до якого доєднались науковці та здобувачі вищої освіти ПАУ, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський; голова єврейської громади Чернігова Олександр Чеван; представниця єврейського музею у Кракові Вікторія Мудрицька .

    [Докладніше]
  • «Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій».

    2 травня 2024 р. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса відбулася VI панельна дискусія „Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій”. Організаторами заходу були Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Національна академія Служби безпеки України, Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.

    [Докладніше]
  • Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади

    Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 94 с.

    [Докладніше]
  • Відкрита лекція у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди

    25 квітня 2024 року відбудеться відкрита лекція (онлайн) Анатолія Подольського у навчально-методичному центрі факультету історії і права ХНПУ ім. Г.С. Сковороди на тему «Загрози тоталітаризму сьогодні. Теоретичні та методологічні аспекти»

    [Докладніше]
  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top