Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

insidethegates2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

Сьогодні російсько-українська війна – найактуальніша і найболючіша проблема для нашої держави. До подій в Україні прикута увага всього цивілізованого суспільства. Сьогодні росія руйнує систему міжнародних відносин після Другої світової війни, підриває міжнародний мир і безпеку, розв’язавши проти суверенної держави найбільшу континентальну війну в Європі з часів Другої світової війни. Зараз, як і вісімдесят років тому, Україна б’ється проти тоталітаризму; б’ється за майбутнє – і своє, і всієї Європи, і всього цивілізованого світу.

Із розгортанням повномасштабної агресії росії проти України всі відчули, що пам’ять про злочини та досвід Другої світової війни відображається через сучасні події. Студенти вже знали тлумачення слів «геноцид», «фільтраційний табір», «гауляйтер», «гетто» із занять історії, коли вивчали тоталітарні ідеології ХХ ст. Та найгірше, що усі вони вже чули ці слова в аспекті сьогодення, вони зіштовхнулися з ними у ХХІ ст.

Аналізуючи відгуки присутніх під час публічної лекції, можемо констатувати, що зустріч з Анатолієм Подольським була не даремною, адже кожен отримав нові історичні знання, задоволення від емоційного викладу матеріалу та бажання продовжити співпрацю з істориком.

Інформація та фотогалерея

Юлія Руденко, к.і.н., доцент

Останні Новини

  • «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики»

    2 травня 2024 року у Пенітенціарній академії України у Чернігові відбувся круглий стіл «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики», до якого доєднались науковці та здобувачі вищої освіти ПАУ, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський; голова єврейської громади Чернігова Олександр Чеван; представниця єврейського музею у Кракові Вікторія Мудрицька .

    [Докладніше]
  • «Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій».

    2 травня 2024 р. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса відбулася VI панельна дискусія „Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій”. Організаторами заходу були Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Національна академія Служби безпеки України, Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.

    [Докладніше]
  • Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади

    Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 94 с.

    [Докладніше]
  • Відкрита лекція у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди

    25 квітня 2024 року відбудеться відкрита лекція (онлайн) Анатолія Подольського у навчально-методичному центрі факультету історії і права ХНПУ ім. Г.С. Сковороди на тему «Загрози тоталітаризму сьогодні. Теоретичні та методологічні аспекти»

    [Докладніше]
  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top