Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Білий камінь з чорної катівні Парно бар ай кало кінно

В місті Ужгород, у видавництві Олександра Гаркуші вийшло одне з перших видань в Україні, присвячених темі Параймосу (трагедії ромів під час Другої світової війни) – збірник спогадів закарпатських ромів “Білий камінь з чорної катівні” (упорядники Є.Навроцькі, Ю.Зейкан, переклад ромською Аладара Адама). Першу частину зроблено українською мовою, другий – ромською. Книгу зроблено громадською організацією “Ужгородський центр ромології” в рамках проекту “Громадянська освіта: права людини та проблеми меншин” за підтримки Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні. 
Страшні і важливі спогади ромів вперше може прочитати український читач. Надто цікавим є те, що були роми які із зброєю в руках боронили Карпатську Україну...
Нажаль тираж корисної книжки лише 200 екземплярів, які можна отримати в Ужгородському центрі ромології.

Останні Новини

 • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

  На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

  [Докладніше]
 • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

  2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

  [Докладніше]
 • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

  Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

  [Докладніше]
 • Ковель: життя та загибель єврейської громади

  Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

  [Докладніше]
 • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top