Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Бог здесь больше не живет

В серии Библиотека Евроазиатского Еврейского конгресса, в издательстве Гешарим (Москва-Иерусалим) вышла книга Яффы Элиаха “Бог здесь больше не живет” (хасидские истории эпохи Катастрофы). Перевод с английского А.Барц, редактор-составитель М.Яглом. Автор книги, сама чудом, выжившая во время Холокоста, теперь профессор Бруклинского колледжа, создатель Башни жизни Музея памяти Катастрофы в Вашингтоне, и основатель первого в США Центра документации и исследования Катастрофы. Собранные в книге рассказы бывших узников лагерей, представляют собой типично хасидские истории, которые отражают тот высочайших дух сопротивления религиозных евреев нацизму, который поражал Эли Визеля и других исследователей Катастрофы. 
Вспоминать о Холокосте, писать о нем, особенно основываясь на воспоминаниях – чрезвычайно тяжело. Характерен факт, приводимый автором – во время прослушивания рассказов, ее магнитофон упал со стола и разбился. Дочь Я.Элиаха верно прокомментировала: “Он специально соскочил со стола и покончил с собой. Даже машина больше не выдерживает”.
Тем не менее, хасиды, даже в тех кошмарных условиях выдержали и продолжали верить в Б-га. “Ежедневно каждый ребенок, изучив все предписанное нашими мудрецами, должен узнавать о Катастрофе”, - сказал ребе из Блужева, раби Исраэль Шапира. А для тех, кто размышляет над теодицеей Холокоста, в книге находится прекрасное высказывание ребе из Клаузенбурга, раби Иекутиэля Иегуды Хальберштама: “Величайшее чудо из чудес состоит в том, что мы, прошедшие через горнило Катастрофы, сохранили веру в Бога Всевышнего, благословенно имя Его… Это и есть величайшее чудо, подобного которому не было никогда”.

Останні Новини

 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top