Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Collaboration with the Nazis: Public discourse after the Holocaust. Edited by Roni Stauber. - London and New York: Routlege, 2011. - 305 p. ISBN 978-0-415-56441-0

В сборнике статей "Коллаборация с нацистами: Публичный дискурс после Холокоста" рассматриваются изменения, происшедшие в послевоенное время в общественных представлениях о коллаборации в различных европейских странах - в тех, которые либо были прямо оккупированы нацистами, либо являлись, по крайней мере на одном из этапов войны, союзниками или сателлитами Германии. В частности, в книге рассматривается, как репрезентации Холокоста, его восприятие и ответы на участие в нем были обусловлены политическими процессами и видениями национальных проектов. В качестве исторической справки к проблемам послевоенной коллективной памяти и общественного дискурса в книге приводятся краткие описания наиболее значительных проявлений коллаборации, главным образом антиеврейской, в каждой из этих стран. В сборнике прослеживается, как в различных государствах - и в странах коммунистического блока, и в западных демократиях - наследие прошлого в разные времена подлежало искажению, а то и отрицанию. Это новое исследование коллаборации в Холокосте и ее последствий, представляющее собой попытку взглянуть на обширный географический ареал и Западной, и Восточной Европы под различными профессионально-иследовательскими углами зрения, является хорошим подспорьем для преподавателей и исследователей современной европейской истории и истории Холокоста. Сборник содержит статьи 14-ти авторов, представивших широкий спектр анализа феномена коллаборации в рамках различных национальных проектов; украинский пример представлен статьей Анатолий Подольского "Коллаборация в Украине в период Холокоста: аспекты историографии и исследований".

Останні Новини

 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top