Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Документи з історії та культури євреїв в архівах Києва

У видавництві «Дух і Літера» вийшов путівник документів архівів Києва, що стосуються історії та культури євреїв. В рамках Project Judaica, директор проекту Д.Фішман. Наукові редактори-укладачіЄ.Меламед та М.Куповецький. Редакційна рада – Є.Півовар - співголова, Н.Басовская (Російський державний гуманітарний університет, м.Москва); Г.Боряк – співголова (Державний комітет архівів України); І.Шорш – співголова, Д.Фішман (Єврейська теологічна семінарія, Нью-Йорк); М.Веб (Інститут єврейських досліджень, Нью-Йорк). Редакційна колегія – М.Куповецький, Є.Меламед, К.Новохатський, І.Пічугін – відповідальний секретар. Редактор – Т.Хорунжа.
Цей путівник – перший із довідників які планується видати в межах міжнародного проекту «Документи з історії та культури євреїв в архівах Росії, України і Бєларусі».
Том включає в себе найбільш повні дані, які знайдено в фондах і колекціях, в державних і галузевих архівах інститутів, бібліотек і музеїв м. Києва, що стосуються культури й історії євреїв України у ХYI-ХХ-му століттях.

Останні Новини

 • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

  На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

  [Докладніше]
 • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

  2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

  [Докладніше]
 • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

  Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

  [Докладніше]
 • Ковель: життя та загибель єврейської громади

  Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

  [Докладніше]
 • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top