Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Дорогами пам’яті»: вебінар для освітян з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру в рамках курсів підвищення кваліфікації з теорії та методики викладання предметів юдаїки, навчальний модуль «Методики викладання Історії Голокосту в Україні та світі»

22 вересня 2021 року відбувся вебінар «Дорогами пам’яті» для освітян з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру в рамках курсів підвищення кваліфікації з теорії та методики викладання предметів юдаїки, навчальний модуль «Методики викладання Історії Голокосту в Україні та світі» (онлайн-платформа ZOOM).

Організатори заходу: Центр єврейської освіти України й Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Світового конгресу українців і Голландського єврейського гуманітарного фонду.

Організаторка заходу: Наталія Бакуліна, канд. пед. наук, керівниця ЦЄОУ, старша наукова співробітниця відділу навчання мов національних меншин і зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України.

Ведуча спікерка: Ольга Лімонова, вчителька історії і правознавства НВК «Ерудит» м. Києва, тренерка, координаторка напряму «Формальна освіта» УЦВІГ, співавторка навчально-методичних посібників з історії «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії», «Громадянська освіта. Уроки. 10 клас», матеріали проєкту «Вивчай та розрізняй. Інфомедіаграмотність».

Учасники вебінару:

Любов Тарангул, начальниця Чернівецької філії ДНУ ІМЗО;

Світлана Боднарюк, наукова співробітниця Чернівецької філії ДНУ ІМЗО;

Людмила Заремба, наукова співробітниця Чернівецької філії ДНУ ІМЗО;

Олександра Абрамова, учителька історії, правознавства й історії єврейського народу Чернівецької спеціалізованої школи «Освітні ресурси та технологічний тренінг» І – ІІІ ступенів № 41 з вивченням єврейського етнокультурного компонента;

Вікторія Гуцуляк, учитель історії, м. Чернівці;

Дарія Коротенко, канд. іст. наук, завідувачка кафедри гуманітарної та соціально-економічної підготовки Приватної установи «Заклад вищої освіти «Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут «Бейт-Хана»;

Зеєв Біловицький, канд. іст. наук, Тель-Авівський університет;

Нателла Андрющенко, директорка Приватного навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дитячий садок «Міцва-613», м. Біла Церква;

 Вікторія Ципуга, учителька історії, правознавства й історії єврейського народу Приватного навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дитячий садок «Міцва-613», м. Біла Церква;

Валентина Зарічна, учитель початкових класів Одеської загальноосвітньої школи № 27 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області.

Під час вебінару було представлено мультимедійний інтерактивний ресурс «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії».

Учасники обговорили пам’ятні заходи до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру, а також місцевих трагедій Голокосту, ознайомилися з методиками викладання цих складних тем учням різного віку.

У результаті, напередодні Всеукраїнського уроку пам’яті жертв Бабиного Яру, освітяни отримали потужний інструмент для ефективної роботи з учнями, в тому числі, в умовах дистанційної і змішаної освіти.

Фото-звіт додається.

Останні Новини

 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top