Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Історія Голокосту та екстремального насильства у Східній Європі: україно-польський діалог

insidethegatesНа початку червня 2021 року відбувся міжнародний семінар "Історія Голокосту. Україно-польський діалог", ініційований Меморіалом Шоа в Парижі і організований спільно Українським центром вивчення історії Голокосту і Музеєм Полін (Варшава).
В семінарі взяли участь 40 викладачів з України і Польщі. Впродовж чотирьох робочих днів були розглянуті і обговорені теми історії Голокосту на теренах Східної Європи, україно-польсько-єврейські взаємини до Другої світової війни та під час неї, не оминули своєю увагою надскладну тему Волинської трагедії 1943-1944 років, а також націоналістичних польського і українського рухів.

Семінар пройшов в доброзичливій атмосфері, всі учасники були налаштовані на конструктивний діалог. Вважаємо, що цієї мети вдалося досягти, і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з польськими і французькими колегами.

Команда УЦВІГ

Останні Новини

 • Звіт про діяльність Українського центру вивчення історії Голокосту. 2023 рік

  Шановні друзі!  На сайті Центру опубліковано звіт про наукову та освітню діяльність УЦВІГу за 2023 рік.  

  [Докладніше]
 • Кисилин: життя та загибель єврейської громади

  Кисилин: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 81 с.

  [Докладніше]
 • Виставка "Коротка історія насильства"

  З 14 лютого по 31 березня 2024 року у Рівненському обласному краєзнавчому музеї буде експонуватися виставка "Коротка історія насильства: Друга світова війна та Голокост у західній Волині" У виставці “Коротка історія насильства: Друга світова війна та Голокост у західній Волині” оповідається про події 1939–1945 років на території теперішніх Волинської, Рівненської та півночі Тернопільської областей та про те, як екстремальне насильство часів Другої світової війни вплинуло на мешканців регіону.

  [Докладніше]
 • Доповіді круглого столу до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у відкритому доступі

  На YouTube каналі Українського центру вивчення історії Голокосту вже розміщені відеозаписи XVII щорічного круглого столу «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України», який був проведений 26 січня 2023 року до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

  [Докладніше]
 • Виставка “(Не)Дитячі історії” в Іллінцях

  Наприкінці січня - на початку лютого 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» приймала в себе Вінниччина. За ініціативою нашої колеги з Бабинського ліцею п. Оксани Карпини виставка відкрилася в Центрі активності громадян Іллінецької ТГ. Учениці п. Оксани стали ведучими виставки, а працівники Центру активності забезпечили анонсування, прийом відвідувачів та бездоганний логістичний супровід.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top