Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

ВИПУСК №7

ЗМIСТ ВИПУСКА №7

Обличчям до екстреми. Цвєтан Тодоров.
Жертвы ненависти. Холокост на территории СССР 1941-1945 гг. Анатолий Подольский.
Эйхман, или сокрытие зла. Артур Фредекинд.
Рганізація українських націоналістів, її ставлення до німців та євреїв. Життєпис Ярослава Стецька від 1941 р. Карел Беркгоф, Марко Каринник.
Україна після Голокосту: до проблеми взаємовідносин радянської влади та євреїв Північної Буковини наприкінці Другої світової війни. Владислав Гриневич.
Лист від відносно цікавої роботи п. В.Гриневича. Лев Дробязко.
Нафтоле-Герц Кон (Краткая биография поэта).
Репрессированные еврейские писатели Украины (Нафтали Серф-Кон). Лев Дробязко
Холокост на юге Украины (1941-1944).
Я обвиняю! (Окончание). Яков Сусленский (Иерусалим)
Литовская коллаборация в Украине в период нацистской оккупации (1941-1944 гг.) (на основании анализа документальных источников государственного архива Винницкой области). Фаина Винокуроваю.
Документы катастрофы в государственных архивах Ивано-франковской и Львовской областях и в немецких архивах г.г. Людвигсбурга и Кобленца. Яков Хонигсман.
К истории еврейских лагерей – гетто на территории Транснистрии: 1941-1944 гг. Щетников Василий Петрович.
Слово о “наблюдателях”. Юрий Корогодский.
Один из нескольких тысяч. Михаил Гусев.
Сохраним наследие. Марина Каринштейн.

[Завантажити]

Останні Новини

 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
 • Презентація проєкту «Мережа пам’яті»

  3 листопада 2022 року в рамках німецької наукової, освітньої та культурної ініціативи «Українська година» відбулась онлайн презентація німецько-українського меморіального проєкту 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top