Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

книга Карела Беркхофа “harvest of despair”

Книгу Карела Беркхофа “Harvest of Despair” (“Врожай відчаю”) було видано у 2004 році видавництвом The Belknap Press of Harvard University Press у США. В цьому прекрасному виданні автор змальовує випалену нацистами найбільшу колонію Третього Рейха – Україну. За час їхнього панування суміш німецького націоналізму, антисемітізму та расизму щодо слов’ян створила епоху терору та геноциду. Для кращого розуміння української реакції на цей напад, автор пропонує розглянути вплив попередніх десятиріч репресивного Радянського панування. Беркхоф показує, як радянська ментальність заважала підтриманню солідарності, що пояснює відносну пасивність більшості українців у боротьбі з окупантами. Розглядаючи всі нюанси проблем колаборації та місцевого антисемітизму, автор заперечує стандартні описи східної Європи в воєнні часи.
Крім того, книга Беркхофа вміщує глибокі роздуми на теми брутальної природи нацистської адміністрації; геноциду євреїв та ромів; абсолютного винищення Києва; масових депортацій по Україні і за межі українських територій; ролі етнічних німців; релігії та національної культури; партизан і німецької реакції та відчайдушної боротьби за виживання.
Harvest of Despair” (“Врожай відчаю”) – це захоплююча розповідь про звичайних людей, які намагаються пережити надзвичайні події.

Останні Новини

 • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

  На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

  [Докладніше]
 • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

  2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

  [Докладніше]
 • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

  Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

  [Докладніше]
 • Ковель: життя та загибель єврейської громади

  Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

  [Докладніше]
 • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top