Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

История Холокоста в Одесском регионе. Сборник статей и документов / Сост. М. Рашковецкий. – Одесса: Студия «Негоциант», 2006. – 372 с., илл.

Настоящее издание является одним из результатов исследовательского и образовательного проекта «История Холокоста в Одесском регионе», который реализуется Музеем истории евреев Одессы «Мигдаль-Шорашим» с 2004 г.
По словам составителей книги, они «не ставили перед собой нереальную задачу «полного и окончательного решения» всех вопросов, касающихся самой трагической страницы в истории всех евреев Одессы. В целом сборник призван выявить и сконцентрировать внимание на основных, еще не решенных проблемах исследования, преподавания и других форм просветительской работы, касающейся этой темы». Составители надеются, что книга станет серьезным стимулом для дальнейших исследований этой темы, прежде всего, со стороны местных представителей академической науки.
Книга состоит из введения и 18-ти статей по различным аспектам Катастрофы в Одессе и области. Отметим некоторые из них. Статья профессора Одесского национального университета В. Щетникова концентрируется на проблемах генезиса и характеристики румынского антисемитизма и его специфики в сравнении с нацизмом, а также с многочисленными противоречиями в описании фактов Холокоста в Одессе и регионе, а также в количественных оценках гибели евреев. Статья зав. сектором Одесского литературного музея Л. Мельниченко представляет материалы одесской прессы оккупационного периода с антисемитскими публикациями из фондов ОЛМ. Серия материалов Л. Дусмана, пережившего Холокост и ныне одного из ведущих специалистов по истории Катастрофы в Одесском регионе, посвящена историческому описанию событий и увековечению памяти жертв, а также списки жертв, собранные автором на протяжении его исследовательской деятельности. Мемуарную часть книги представляют опубликованные в ней воспоминания Р. Удлера и И. Каплера, а также дневник Л. Калики «Одесса. 820 дней в подземелье», являющийся ценным источником по теме. Завершают книгу библиография по теме Холокоста в Одесском регионе, а также обширный блок материалов, подготовленных зам. директора Государственного архива Одесской области Л. Белоусовой. Он включает в себя аннотированный перечень фондов ГАОО и небольшую подборку документов по теме.

Останні Новини

 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top