Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Холокост: как и почему это происходило

Книга, рассчитанная на широкий круг читателей – школьников, студентов, преподавателей истории - всех, интересующихся историей Холокоста, представляет собой собрание исследований, документов, свидетельств и фрагментов литературных произведений, посвящённых уничтожению евреев в 1933-1945 гг. Значительная их часть публикуется на русском языке впервые. Это касается вступительной статьи “Европейская цивилизация и Шоа”, где Анатолий Кардаш дает исторический очерк появления и развития антисемитизма на протяжении веков вплоть до возникновения расистской теории, которая стала основой гитлеровской политики уничтожения евреев. Публикуются ранее не известные русскому читателю фрагменты из работ крупнейших израильских историков Катастрофы И. Бауэра и Я. Тальмона, осмысляющих Холокост как историческое событие одновременно уникального и универсального характера. ,Основная часть книги- опубликованные в хронологическом порядке нацистские документы, свидетельства очевидцев из музейных архивов. Чрезвычайную ценность имеют приведенные в антологии фрагменты научных исследований, выполненных учёными Израиля и США о нацистской машине уничтожения: А. Вайса- о концлагерях и гетто, Ш. Краковского- о маршах смерти, Р. Лифтона- о нацистской медицине . Органично дополняют документы и исследования отрывки из литературных произведений русских авторов :стихи Слуцкого и Вознесенского, публицистика Эренбурга, проза В Гроссмана , переводы зарубежных писателей..
Сухой, канцелярский текст документов , живой язык свидетельств очевидцев , отрывков из прозаических и стихотворных произведений – все это вместе взятое производит на читателя порой ошеломляющее впечатление, ощущение грандиозности того массового злодеяния, которое называется Холокостом.
В беседе с корреспондентом составитель антологии Анатолий Кардаш рассказал: “Опубликованная работа- результат моих почти 30-летних исследований Холокоста, начиная с книги “Черновой вариант”, впервые вышедшей в самиздате еще в 1976 г. (отрывки из этой книги напечатаны в Антологии). Мне бы хотелось, чтобы антология получила распространение в русской общине стран мира”.
Михаил Фельдман. Иерусалим

Останні Новини

 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top