Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Життя і смерть в епоху Голокосту»

Світ побачив другий том свідчень і спогадів колишніх в’язнів нацистських концтаборів і гетто на теренах України. Упорядником цієї надто важливої книги є відомий історик д-р Борис Забарко Інтерв’ю з ним в газеті “Дзеркало тижня” (№ 4 (633) за лютий 2007 р.)
Минулої осені світ відзначав 65-ті скорботні роковини Бабиного Яру, схиливши голову на знак пам’яті про мільйони євреїв, які загинули в страшному вогні Голокосту. Чимало заходів, присвячених пам’яті жертв нацистів, відбулося вересневими днями в Києві. І була серед них одна, можливо, не найпомітніша, але дуже важлива подія для майбутніх поколінь. Важлива, якщо тільки вони зуміють, захочуть зрозуміти її зміст.
Спочатку було слово — сказано в Писанні. Слово, яке намагається донести до людей Борис Забарко, важко переоцінити. Це слово людей, котрі, як і сам Борис Михайлович, пройшли крізь пекло. Їх стає дедалі менше. І Борис Забарко поспішає записати розповіді всіх свідків Голокосту (Катастрофи, Шоа), які ще живуть на Землі

Останні Новини

 • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

  На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

  [Докладніше]
 • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

  2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

  [Докладніше]
 • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

  Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

  [Докладніше]
 • Ковель: життя та загибель єврейської громади

  Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

  [Докладніше]
 • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top