Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

у Києві при Німцях…

Події (під час жахливі) окупації розглядаються з боку звичайної людини, яка відчула їх, пропустила через себе. Пожежа Хрещатика. Підрив будинків. Торгівля на ринках. Робота у німців. Пошук їжі, мила, одягу. Преса і чутки, спротив і покора. Про все це і багато іншого в книзі Д.Малакова.
Є в цій книжці матеріал щодо долі київських євреїв, про розстріли в Бабиному яру та поведінку киян, які на власні очі побачили масове вбивство киян-євреїв, не за опір новій владі, не за політичні погляди, не за саботаж, це було просто тотальне вбивство євреїв – жінок, чоловіків, старих, дітей. 
Дуже багато значать в цій книжці ілюстрації, завдяки яким читач має змогу відчути час, Київ “при німцях”. Ілюстрації ці зроблені старшим братом автора, заслуженим художником України Георгієм Малаковим (1928-1979). Він був 13-річним підлітком, коли почалася війна і малював він все “з натури”. Свою книгу Дмитро Малаков присвятив братові. 
Радимо прочитати цю книгу всім, хто цікавиться історією Києва.

Останні Новини

 • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

  На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

  [Докладніше]
 • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

  2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

  [Докладніше]
 • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

  Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

  [Докладніше]
 • Ковель: життя та загибель єврейської громади

  Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

  [Докладніше]
 • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top