Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Конференція "Злочини тоталітарних режимів в Україні: науковий та освітній погляд"

Центр досліджень Голокосту і геноциду (Амстердам, Нідерланди) та Український центр вивчення історії Голокосту проводять 21-22 листопада 2009 р. у м. Вінниця міжнародну науково-методичну 

конференцію "Злочини тоталітарних режимів в Україні: науковий та освітній погляд".Мета конференції - продовження співпраці випускників Програми стажувань з порівняльного дослідження історії геноцидів для науковців з України (яку започаткував та здійснив Центр досліджень Голокосту та геноциду з м. Амстердам (www.chgs.nl) в період з серпня 2006 р. по червень 2009 р.), а також розширення контактів та обміну професійним досвідом між дослідниками та викладачами історії та суспільних дисциплін в Україні. Більшість учасників конференції - українські науковці (випускники Програми стажувань), а також українські викладачі історії - учасники навчально-методичних та наукових семінарів Українського центру вивчення історії Голокосту. В конференції також беруть участь інші фахівці з тематики історії тоталітарних режимів та злочинів проти людства. За метою організаторів, під час роботи конференції учасники отримають можливість презентувати результати власних досліджень з проблематики історії геноцидів, тоталітарних режимів ХХ століття та їх порівняння, Голодомору, радянських політичних репресій та Голокосту, вплив цих подій на історію та сучасність України, зокрема, відображення в сучасній історичній пам'яті суспільства та освітній системі. В рамках конференції передбачаються круглі столи та дискусії із зазначеної проблематики.

[Програма конференції]

Відгуки учасників:

[Руслана Бурова]

[Ольга Педан-Слєпухіна]

[Лариса Ковтун]

[Дмитро Десятов]

Останні Новини

 • Онлайн-дискусія «Допомога під час війни»

  «Мережа допомоги жертвам націонал-соціалістичних злочинів», що створена в Німеччині організовує офлайн та онлайн заходи з 18 по 29 червня. Зокрема, онлайн-дискусія «Допомога під час війни» відбудеться 20 червня, де українські, польські та німецькі колеги поділяться своїм досвідом. Серед учасників дискусії - Анатолій Подольський, вчений та директор Ukrainian Center for Holocaust Studies. Дискусія буде проводитись німецькою та англійською мовами. Організатори вірять, що такі заходи об'єднають людей у підтримці Мережі.

  [Докладніше]
 • ХХІІ-й Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського

  Важливо!!! В цей складний і трагічний час ми раді повідомити, що є в цьому світі події, які навіть війна не в силах скасувати!!!

  28-29 червня 2022 року в онлайн-форматі відбудеться фінальна частина ХХІІ Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І.Б. Медвинського.

  Бажаємо наснаги, успіхів і натхнення шановним учасникам і учасницям, а також, звісно, шановним членам журі!!!

  [Докладніше]
 • Проєкт «Мережа пам’яті» представляє і розповсюджує книгу-каталог «Масові розстріли. Голокост від Балтійського до Чорного моря, 1941-1944»

  В рамках міжнародного німецько-українського проєкту «Мережа пам’яті» було видано книгу-каталог «Масові розстріли. Голокост від Балтійського до Чорного моря, 1941-1944» Каталог було створено в рамках виставки, організованої фондами «Меморіал убитим євреям Європи» й «Топографія терору». Це потужний результат спільної дослідницької роботи німецьких, українських і білоруських істориків.

  [Докладніше]
 • Меморіальний фонд єврейської культури підтримує українських дослідників

  Меморіальний фонд єврейської культури (MFJC), що сприяє розвитку академічних досліджень з юдаїки та підтримує вчених і лідерів єврейських громад у всьому світі, оголосив про відкриття спеціальної програми підтримки вчених, які займаються дослідженням єврейської історії, які зараз перебувають в Україні. Подавитись на грант можуть тільки персонально дослідники.

  [Докладніше]
 • Відеоконференція для студентів і викладачів країн Азійсько-Тихоокеанського регіону

  12 травня 2022 року керівник УЦВІГ д-р Анатолій Подольський виступив з лекцією, присвяченою українському спротиву під час війни в Україні та російській агресії, що вже триває більше трьох місяців. Це була онлайн-конференція, що проходила у французькому культурному центрі в Токіо. Учасниками такого важливого заходу були близько 200 студентів та учнів старших класів, а також їхні викладачі. Колеги та їхні студенти представляли сім країн Тихоокеанського регіону: Японію, Австралію, Камбоджу, Китай, Південну Корею, Індонезію та В’єтнам.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top