Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

VII Всеукраїнський конкурс учнівських творчих робіт "Історія та уроки Голокосту


VII Всеукраїнський конкурс учнівських творчих робіт "Історія та уроки Голокосту" У мальовничому, по-весняному вбраному містечку Ворзель під Києвом впродовж 4-5 травня 2007 року відбувалося цікаве, емоційно насичене наукове спілкування наймолодших в Україні дослідників Голокосту. Офіційно, це конкурс учнівських творчих робіт. Його урочисто відкрили організатори: керівник Євроазійського Єврейського конгресу Йосип Зісельс, керівник Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський. Для учасників особливо значущими були не лише напутні слова, але й сама особистість дисидента-шестидесятника, організатора відродження життя єврейської громади в Україні Йосипа Зісельса. З різних регіонів України: Закарпаття, Донбасу, Буковини, Київщини, Полтавщини, Галичини, з'їхалися учасники конкурсу та окремі керівники творчих робіт. До захисту були відібрані 23 самостійних дослідження. Вперше в історії конкурсу проводилися тематичні сесії. Їх було п'ять: Бабин Яр, як символ Голокосту євреїв України; дослідження регіональних особливостей Голокосту; особистість, її доля та вибір в екстремі Голокосту; хто врятував одне життя - врятував цілий світ; Голокост і героїзм. Реакція світу на Голокост. 
Традиційно найбільша кількість робіт була присвячена регіональним дослідженням (8 робіт), подвигу праведників (3 роботи). Відносно новою була тематика пов'язана з особистістю в екстремі Голокосту (6 робіт). 
Відбулися два круглих столи, та практикум з членами журі "Як готувати творчу роботу до захисту". Жваву дискусію в обговоренні і на круглих столах викликали проблеми статусу, групування історичних джерел вивчення Голокосту, методів та методик дослідження, історіографія Голокосту в Україні, висвітлення теми Голокосту засобами анімації. Особливо цікавою була дискусія з приводу соціально-психологічних аспектів колаборації, мотивації рятування євреїв, зокрема духовними особами, віруючими, атеїстами. Жваво обговорювалися питання, пов'язані з долями і діяльністю організаторів (Гітлер, Гіммлер, інші), виконавцями так званого "остаточного вирішення єврейського питання". 
Журі у складі А. Подольського - керівника Центру вивчення Голокосту, М. Тяглого - наукового співробітника Центру, Ю. Смілянської - директора Інституту юдаїки, Ж. Ковби - доцента НТУУ "КПІ", С. Кандєєвої - вчителя-методиста, співробітника Центру оцінювало роботи за критеріями: актуальність, оригінальність теми, якість її висвітлення, оформлення роботи, відповідно правилам конкурсу. При захисті оцінювалися вміння представити роботу в межах регламенту, відповідати на питання аудиторії, та членів журі, грамотно полемізувати, захищаючи свою точку зору. 
При підведенні підсумків було відзначено актуальність і оригінальність тематики всіх робіт. Кращими були названі дослідження Лещука Олександра (Чернівці), Медвідь Вікторії (Кременець), Білоцерківець Тетяни (Нові Санжари Полтавської обл.), Обухівської Дарії (смт. Криве Озеро Миколаївської обл.), Нєверова Антона (м. Дружківка Миколаївської обл.), Ружицького Євгена (Київ). 
Два перших місця були віддані Анастасії Десятовій (с. Мішково-Погорілове Миколаївської обл.) "Масове знищення євреїв біля с. Воскресенське. Історія злочину", Роману Семенюку (Кременець) "Щоденник Романа Кравченка-Бережного: відображення німецько-фашистського окупаційного режиму на Кременеччині". Другі місця зайняли: Олег Гринчук (Тернопіль) "Голокост на Тернопільщині", Божана Гомер (Донецьк) "Праведники народів світу у Донбасі". Два третіх місця здобули Тарапата Максим (Київ) "Трагедія Бабиного Яру у дослідженнях українських істориків" та Бреус Сергій (м. Бровари Київської обл.) "Гірка чаша єврейських страждань". 
Переможці були нагороджені почесними грамотами, всім учасникам були вручені подарунки- найновіші наукові і популярні видання з історії України періоду Другої світової війни та дослідження Голокосту. 
Д-р Жанна Ковба 

Останні Новини

 • Вплив війни та російської агресії проти України на дослідження Голокосту

  28 листопада 2022 року керівник Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський виступив онлайн на засіданні Академічної Робочої групи (Academic Working group) Міжнародного альянсу з дослідження, викладання та збереження пам’яті про жертви Голокосту (International Holocaust Remembrance Alliance - IHRA), яке проходило в Ґетеборзі (Швеція).

  [Докладніше]
 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top