Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Гибель местечек Могилевщины. Холокост в Могилевской области в воспоминаниях и документах / Сост. И.М. Шендерович, А.Л. Литин. - Могилев: МГУ им. А.А. Кулешова, 2005. - 134 с. ISBN 985-480-150-0

Настоящее издание - первая попытка систематизации сведений о гибели еврейского населения Могилевщины в годы Второй мировой войны. Книга содержит архивные материалы и воспоминания свидетелей, многие из которых ранее никогда не публиковались, а также большой иллюстративный материал - фотографии и схемы мест расстрелов и захоронений погибших, алфавитный географический указатель. Как отмечают составители в предисловии, "история Катастрофы евреев Могилевщины - это не только история еврейского народа, но и история нашей страны, гражданами которой были погибшие, история тех жителей Белоруссии, которые протягивали руку помощи своим землякам… Сейчас, спустя шесть десятилетий, мы располагаем лишь разрозненными свидетельствами - воспоминаниями и архивными материалами - этого страшного периода. Авторы попытались собрать воедино то, что было уже опубликовано в исторической литературе и периодической печати по этой теме, найденное в архивах, собранное в среде немногих на сегодняшний день свидетелей, и таким образом дать представление о трагедии Катастрофы в Могилевском регионе в целом". Книга рассчитана на историков, студентов исторических факультетов, учащихся, всех, интересующихся историей. 
 

Останні Новини

 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top