Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

ISSUE № 1(14) (2016)

 

 

ЗМІСТ / CONTENTS

ВІД РЕДАКЦІЇ
FROM THE EDITORS

ДОСЛІДЖЕННЯ
ARTICLES 

Максим Гон, Наталія Івчик
Жінки в час Голокосту: долі, поведінка та гендерні (не)рівності 
Maksym Gon, Nataliia Ivchyk 
Women in the Holocaust: Fates, Conduct and Gender (In)Equalities 

Іван Монолатій
«Коломия без жидів»: Дилеми поведінки «страхітливо нормальних людей» через призму літератури та ЗМІ 
Ivan Monolatii 
“Kolomyia without the Jews”: Behavior Dilemmas of the “Terribly Normal People” through the Prism of Literature and Media 

Роман Шляхтич
Участь місцевої допоміжної поліції у Голокості на Криворіжжі (1941-1942 рр.) 
Roman Shliakhtyсh 
Participation of the Local Auxiliary Police in the Holocaust in the Region of Kryvyi Rih, 1941–1942 

РЕЦЕНЗІЇ
BOOK REVIEWS 

Ольга Колесник
Tryczyk, Miros?aw. Miasta ?mierci: s?siedzkie pogromy ?yd?w. – Warszawa: Wydawnictwo RM, 2015. – 460 s. 

Штефан Петке
Feferman, Kiril. The Holocaust in the Crimea and the North Caucasus. – Jerusalem: Yad Vashem, 2016. – 540 pp. 

Григорій Стариков
Дімент, Майкл. Самотній вигнанець. Щоденник про Свинюхи та гетто в Локачах / За ред. Ш. Ягалома (Дімента). – К.: Укр центр вивч. історії Голокосту, 2016. – 200 с. 

Енцо Траверсо
Snyder, Timothy. Black Earth. The Holocaust as History and Warning. – New York: Tim Duggan Books, 2015. – 480 p. (Укр. вид.: Снайдер, Тімоті. Чорна земля. Голокост як історія і застереження. – К.: Медуза, 2017. – 400 с.) 

ХРОНІКА
EVENTS 

Антон Вейс-Вендт
Міжнародна наукова конференція «Роми і транскордонні міграції у Європі від XVIII століття до завершення Другої світової війни та у повоєнний час» (Осло, 22 вересня 2016 р.) 

Петро Долганов
Конференція «Політика вшанування пам’яті жертв геноцидів та масових убивств» (Рівне, 19–20 травня 2016 р.) 

Тетяна Пастушенко
Осмислюючи і пам’ятаючи геноцид: три наукові події вересня 2016 у Києві (симпозіум «Бабин Яр. Вшанування пам’яті» (26–28 вересня) та наукові конференції «Суперечливі спогади про складне минуле. Східна Європа крізь призму історичних подій ХХ століття» (30 вересня – 2 жовтня) і «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація» (4 жовтня)). 

SUMMARIES 

ВІДОМОСТІ ПРО АВТОРІВ 
INFORMATION ABOUT CONTRIBUTORS 

АВТОРАМ 
FOR CONTRIBUTORS 

Останні Новини

 • Викладання суспільних дисциплін в умовах війни

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
 • Презентація проєкту «Мережа пам’яті»

  3 листопада 2022 року в рамках німецької наукової, освітньої та культурної ініціативи «Українська година» відбулась онлайн презентація німецько-українського меморіального проєкту 

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top