Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Підсумковий семінар в проекті "Захистимо пам'ять" 2019 року

Зібравшись в Києві учасники проекту мали змогу проаналізувати події, які відбулися – дослідницьку, пошукову роботу з учнями, організаційну роботу в місцевій громаді, співпрацю з місцевою владою, проведення церемоній відкриття меморіалів та інших заходів, пов’язаних з увічненням пам’яті про загиблих співгромадян. Колеги розмірковували про подальші перспективи проекту, ділилися ідеями проведення громадських заходів, розповідали про події, які відбулися в проекті на місцевому рівні. До плану семінару традиційно включалися різні види діяльності. Лекція Анатолія Подольського «Сучасні дискусії істориків з проблем дослідження Голокосту в Україні» переросла в цікаву групову роботу і обговорення питань унікальності чи універсальності Голокосту, переваг і недоліків усної історії, проблем існування в Україні історіографічної школи дослідження історії Голокостую. Метою практикумів, які проводили координатори проекту Віталій Бобров та Ольга Педан-Слєпухіна, було зібрати думки про успіхи і недоліки роботи, поради новачкам, найбільш яскраві враження, а головне, як вплинув проект на самих учасників, як вони змогли вплинути на інших людей, пов’язаних з меморіалізацією означених місць, яким буде зворотний вплив і подальший розвиток меморіальної діяльності вчителів, учнів, місцевої громади та влади. В програмі семінару були також перегляд фільмів, відвідання музею Шолом Алейхема та заняття про єврейське мистецтво, особливості єврейської символіки та мотивів, яке провела директорка музею Ірина Клімова. Підводячи підсумки учасники зазначили, що проект змінив свідомість їх самих та їхніх учнів, ставлення до теми Голокосту з боку місцевих мешканців і місцевої влади. Безумовно проект став подією, яка ламала кригу мовчання і несприйняття трагедії, яку не помічали і намагалися замовчувати десятки років.

Текст і фото: Ольга Педан-Слєпухіна

[Фотогалерея]

Останні Новини

 • Вплив війни та російської агресії проти України на дослідження Голокосту

  28 листопада 2022 року керівник Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський виступив онлайн на засіданні Академічної Робочої групи (Academic Working group) Міжнародного альянсу з дослідження, викладання та збереження пам’яті про жертви Голокосту (International Holocaust Remembrance Alliance - IHRA), яке проходило в Ґетеборзі (Швеція).

  [Докладніше]
 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top