Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Плен

С таким названием в Иерусалиме вышел двухтомник известного историка, сотрудника Института Яд-Вашем, д-ра Арона Шнеера (А.Шнеер. Плен. - Иерусалим, 2003). Монография посвящена судьбе более 5 млн. советских солдат и офицеров, оказавшихся в нацистском плену. Среди советских военнопленных было 80 тыс. евреев. 
Автор подробно рассматривает судьбу евреев-военнопленных.
В бывшем СССР изучение проблемы плена, трагедии военнопленных было запрещено, тем более изучение судеб евреев-военнопленных. Арон Шнеер начал исследовательскую работу над этой проблематикой в архивах Латвии, России, Украины, а продолжил в архивах Израиля. Также автор собрал более 50 интервью с еврейскими военнопленными. Эти свидетельства существенно расширили источниковую базу работы. Писатель Леонид Коваль из Риги написал д-ру А.Шнееру: 
«Ваш «Плен» – работа бесценная. Для меня стала откровением. Плен – это пласт трагический и страшный, который можно поставить в один ряд с геноцидом». По вопросам приобретения книги можно обращаться непосредственно к автору – д-ру Арону Шнееру 
E-mail: aharon.shneyer@yadvashem.org.il 
Тел. 02-5858103, 02-6443732, 054-613218
Aron Shneyer
Neve Yakov 1, apt.30. Jerusalem, 97350. Israel

Останні Новини

 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
 • IV Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»

  31 жовтня 2022 року розпочався семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Вже вчетверте ми збираємо колег у співпраці з Інститутом ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та втретє за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
  Метою семінару-школи є покращити рівень навчання про історію Голокосту та права людини в Україні. Програма надає можливість поєднати український та міжнародний досвід у викладанні цих тем та обґрунтуванні актуальності історичних подій у сьогоденні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top