Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Александр Шафран. сопротивление нацистскому урагану. мемуары. 1940-1944. – одесса, 2003

Это воспоминания д-ра Александра Шафрана, который в годы Холокоста был главным раввином Румынии. Впервые эти мемуары былипубликованы в Израиле, Институтом Яд-Вашем в 1987 году, с комментариями известного ученого, исследователя истории Холокоста на территории Транснистрии и Румынии Жана Анчеля. И вот книга издана на русском языке (сокращенный перевод с английского Давида Розенфельда) в Одессе в издательстве “Негоциант”. 
В книге автор рассказывает о том, как удалось добиться участия Митрополита Николае Бэлана в предотвращении депортации евреев Румынии в Польшу, а также о содействии королевы – матери Елены, папского Нунция Монсеньера Андреа Кассуло, других политических и религиозных деятелей в оказании помощи узникам лагерей и гетто, возвращении в Румынию детей-сирот Транснистрии. 
В Киеве книгу можно приобрести в Институте социальных и общинных работников (директор Борис Забарко).

Останні Новини

 • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

  На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

  [Докладніше]
 • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

  2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

  [Докладніше]
 • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

  Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

  [Докладніше]
 • Ковель: життя та загибель єврейської громади

  Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

  [Докладніше]
 • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top