Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Шкільний конкурс дослідницьких робіт, просвітницьких та творчих проектів: "Бабин Яр: людина, влада, історія. До 70-річчя трагедії". 2010-2011 навчальний рік

Шкільний конкурс
дослідницьких робіт, просвітницьких та творчих проектів: "Бабин Яр: людина, влада, історія. До 70-річчя трагедії". 
2010-2011 навчальний рік

Український Центр вивчення історії Голокосту та Громадський комітет для вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру оголошують про проведення у 2010-2011 навчальному році конкурсу учнівських дослідницьких робіт, просвітницьких, соціальних проектів та творчих робіт на тему: "Бабин Яр: людина, влада, історія. До 70-річчя трагедії", до якого запрошуються учні та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва та Київської області. 

Положення про організацію та проведення шкільного конкурсу дослідницьких робіт, просвітницьких та творчих проектів: "Бабин Яр: людина, влада, історія. До 70-річчя трагедії". 2010-2011 навчальний рік 

Пропонована тематика для Київського конкурсу учнівських дослідницьких робіт, просвітницьких та творчих проектів, присвяченого 70-й річниці трагедії Бабиного Яру 

Матеріали до проекту Концепції створення державного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" 

17-19 грудня 2010 р. за участі Посольства Франції в Україні та за підтримки Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України для учасників конкурсу було проведено Міжнародний навчально-методичний семінар "Форми історичної пам'яті про масові трагедії та геноцид і її репрезентації в сучасному українському та європейському контекстах" 

Програма семінару 

Тези виступів: 
Жан-Ив Потель "L’enseignement de l’histoire de la Shoah et de la culture juive en Pologne" 
Надія Цендра "Як писати шкільну дослідницьку роботу. Її структура, підготовка, етапи" 
Схема робочої виписки 
Титульний аркуш роботи 
План роботи 
Список джерел і літератури 
Бібліографічний опис джерел і літератури 
Олександр Войтенко "Мистецтво опонування та оцінки роботи колеги" 
Олександр Лисенко "Книга Пам'яті" 
Олег Бажан Серія книг "Реабілітовані історією" як форма увічнення пам'яті жертв політичних репресій 
Тетяно Величко ""Усна історія" – чому вона важлива і як проводити інтерв'ю" 
Яніс Роде "Le Memorial de la Shoah" 
Ирина Климова "Художні засоби відображення трагедії" 
Ольга Педан-Слєпухіна "Як готувати соціальний просвітницький проект" 
Віталій Нахманович "Робота з джерелами і літературою" 
Ефим Меламед "Робота в архіві" 
Ирина Антоненко "Робота в бібліотеці" 
Михайло Тяглий, Анатолій Подольський "Робота з інтернет-ресурсами" 
Віталій Нахманович "Увічнення пам’яті про історію Бабиного Яру (завдання, досягнення, проблеми)" 

Презентації: 
Роберт Кувалек "Memorial sites in Poland" 
Олександр Войтенко "Мистецтво опонування" 
Ольга Педан-Слєпухіна "Як готувати соціальний просвітницький проект" 

24-28 січня 2011 р. кожен учасник конкурсу має провести попередню презентацію-обговорення свого дослідження або проекту у навчальних закладах. Форма презентації довільна: доповідь, творчий захід, круглий стіл, виставка, віртуальна екскурсія тощо.
Презентацію має бути присвячено Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту, що відзначається 27 січня кожного року. 
Звіт з презентації з усіма додатками має бути надісланий на електронну адресу Українського центру вивчення історії Голокосту до 5 лютого 2011 р. 

Структура звіту з презентації роботи учасника шкільного конкурсу дослідницьких робіт, просвітницьких та творчих проектів: "Бабин Яр: людина, влада, історія. До 70-річчя трагедії" 

5 червня 2011 р. у м. Києві, в Музеї Шолом-Алейхема, за підтримки Посольства Французької республіки та Музею історії м. Києва, відбувся захист конкурсних робіт 

Порядок денний шкільного конкурсу дослідницьких робіт, просвітницьких та творчих проектів "Бабин Яр: людина, влада, історія. До 70-річчя трагедії". 5 червня 2011 р. м. Київ, Музей Шолом-Алейхема 
 


ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ: 

Номінація "Дослідницькі роботи" 

1 місце - Лазаренко Аліна, Климчук Юлія
2 місце - Сабрі Каріна, Литвякова Сніжана, Бородіна Ольга, Нізельська Ольга, Марковець Алла 
3 місце - Косяченко Олена, Фіалковська Анастасія

Номінація "Просвітницькі проекти" 

1 місце - не присуджено
2 місце - Олешко Марія, Бордюк Вікторія, Симон Тетяна
3 місце - не присуджено

Номінація "Літературні роботи"

1 місце - не присуджено
2 місце - Росоха Анна, Ткачинський Олександр
3 місце - Дзюбко Олена

Номінація "Художні роботи"

1 місце - Довжик Альона
2 місце - не присуджено
3 місце - не присуджено


ЗАГАЛЬНА ЗАЛІКОВА ВІДОМІСТЬ учасників шкільного конкурсу дослідницьких робіт, просвітницьких та творчих проектів "Бабин Яр: людина, влада, історія. До 70-річчя трагедії" 

ЗАЛІКОВА ВІДОМІСТЬ ПО НОМІНАЦІЯХ учасників шкільного конкурсу дослідницьких робіт, просвітницьких та творчих проектів "Бабин Яр: людина, влада, історія. До 70-річчя трагедії"

Останні Новини

 • Вплив війни та російської агресії проти України на дослідження Голокосту

  28 листопада 2022 року керівник Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський виступив онлайн на засіданні Академічної Робочої групи (Academic Working group) Міжнародного альянсу з дослідження, викладання та збереження пам’яті про жертви Голокосту (International Holocaust Remembrance Alliance - IHRA), яке проходило в Ґетеборзі (Швеція).

  [Докладніше]
 • Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні

  З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія). 

  [Докладніше]
 • "Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"

  Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?

  [Докладніше]
 • Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

  17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
  Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.

  [Докладніше]
 • Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"

  11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top