Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Софія Ярова. «Моє життя в період окупації»

insidethegatesПроєкт «Слово Праведника» опублікував мемуари Праведниці народів світу Софії Ярової. За проханням і з дозволу керівництва Проєкту ми розміщуємо повний текст спогадів на сайті Українського центру вивчення історії Голокосту. Мемуари присвячені подіям у Києві у роки окупації німцями з 1941 по 1943 роки. Це розповідь про трагічні події у Бабиному Ярі та історії рятування євреїв від загибелі.

Софія Григорівна Ярова — українська Праведниця народів світу, педагог, моральний авторитет. У роки Другої світо­вої війни разом із мамою, Єфросинією Бойко, вона героїчно рятувала євреїв в окупованому німцями Києві. 

Проєкт «Слово Праведника» виконується завдяки спонсорській підтримці «Української Світової Фундації» (Канада) та координується Ваадом України. Книгу видано до 80-річчя  трагедії Бабиного Яру

[Завантажити книгу]

Останні Новини

 • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

  На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

  [Докладніше]
 • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

  2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

  [Докладніше]
 • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

  Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

  [Докладніше]
 • Ковель: життя та загибель єврейської громади

  Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

  [Докладніше]
 • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top