Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Спогади-терни. Про моє життя німецьке…: Спогаді про перебування на примусових роботах у нацистській Німеччині / Гол. ред., вступ. Ст.. Г. Грінченко; упор., коментар І. Реброва. - Харків: Право, 2008. - 448 с. ISBN 978-966-458-102-5

У виданні вміщено спогади, сучасні листи та короткі автобіографії колишніх примусових працівників у нацистській Німеччині (загалом 88). Ці матеріали висвітлюють обставини вивозу, перебування на примусових роботах та повернення на Батьківщину остарбайтерів-українців. До першого розділу увійшли розгорнуті та значні за обсягом тексти, які найбільше відповідають визначенню "спогади". До другого розділу, "Короткі листи та автобіографії", поміщено стислі розповіді, близькі до жанру офіційних автобіографій та листів. До третього розділу віднесено історії тих примусових працівників, яким довелося потрапити до нацистських концтаборів. Історії з четвертого розділу демонструють цікаве явище трансляції пам'яти про примусову працю. Тут уміщено розповіді нащадків колишніх остарбайтерів, тобто всіх тих, хто став спадкоємцем життєвого досвіду примусових працівників. Для науковців, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться історією. 

Останні Новини

  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
  • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

    2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

    [Докладніше]
  • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

    Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

    [Докладніше]
  • Ковель: життя та загибель єврейської громади

    Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top