Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

The Jews from Macedonia and the Holocaust. History, Theory, Culture / Ed. by Sofija Grandakovska. - Skopje: Euro Balkan Press, 2011. - 727 p

insidethegatesДвомовна хрестоматія під назвою "Євреї Македонії та Голокост: історія, теорія, культура" під редакцією С. Грандаковської, яка також є автором передмови до видання - це книга, що постала в результаті дослідницького проекту "Євреї Македонії та Голокост", разом із наступною історико-документальною виставкою, присвяченою темі проекту. Предметом праці, який становить головний інтерес дослідників, є трагічна доля 7148 євреїв Македонії, замордованих 1943 р. в газових камерах табору Треблінка ІІ. Вміщуючи чотирнадцять оригінальних наукових праць та об'ємну передмову, а також ілюстрації оригінальних фотоматеріалів й історичних документів, що стосуються різних аспектів періодів до, під час та після Голокосту, хрестоматія ставить та аналізує питання про місце теми Голокосту в Македонії у теоретичних, культурних, академічних та освітніх дискурсах, а також про місце цієї проблеми у загальному світовому масиві досліджень з цього питання.

 

 

 

 
 
 
 

Останні Новини

 • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

  На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

  [Докладніше]
 • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

  2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

  [Докладніше]
 • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

  Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

  [Докладніше]
 • Ковель: життя та загибель єврейської громади

  Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

  [Докладніше]
 • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top