Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Томаш Блатт. З попелу Собібору Thomas Toivi Blatt: From the Ashes of Sobibor

sobibor

Коли Т. Блатт прибув у нацистський табір смерті Собібор, йому було 15 років. Всю його родину було відправлено до газової камери на очах в хлопця, в той час як його самого було обрано для "Arbeitseinsatz": працювати читильником взуття Карла Френцеля (Karl August Frenzel), коменданта Собібору. 
Це "привілейоване" становище дало йому шанс на виживання та, зрештою, втечу після участі в повстанні 320 вязнів табору. Т. Блатт один з небагатьох, хто вижив після повстання в Собіборі. Після повернення він зустрів своїх колишніх сусідів. Дехто хотів йому допомогти, дехто ставився вороже. У своїй книзі Т. Блатт розповідає свою історію, включаючи описи свого дитинства у єврейському містечку Ізбиця (Izbica) в районі Любліна та періоду після повстання у Собіборі.

Останні Новини

 • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

  На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

  [Докладніше]
 • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

  2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

  [Докладніше]
 • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

  Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

  [Докладніше]
 • Ковель: життя та загибель єврейської громади

  Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

  [Докладніше]
 • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top